Racibórz: Ruszył konkurs na najładniejszą elewację

raciborz

Miasto Racibórz po raz kolejny nagradza starania mieszkańców, którzy dbają o swoje posesje.

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu na najładniejszą elewację organizowanego przez Prezydenta Miasta Racibórz. Celem jest propagowanie estetycznego wyglądu budynków położonych na terenie miasta oraz kształtowanie postawy współodpowiedzialności mieszkańców za estetykę i wizerunek Raciborza.

Konkurs skierowany jest do właścicieli budynków wielomieszkaniowych i jednorodzinnych – osób fizycznych lub prawnych, jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej. Do konkursu mogą być zgłaszane budynki, w których prace polegające m.in. na remoncie, przebudowie lub termomodernizacji, obejmujące swym zakresem elewacje budynku, prowadzone były w 2016 roku oraz zostaną zakończone do 6 kwietnia 2017 roku.

- reklama -

W konkursie nie mogą brać udziału budynki wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Racibórz i budynki, które zostały objęte dotacją na termomodernizację budynku mieszkalnego.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach. Pierwsza kategoria to budynki wielomieszkaniowe o powierzchni użytkowej powyżej 1500 m². Druga kategoria to budynki wielomieszkaniowe o powierzchni użytkowej do 1500 m². Ostatnia kategoria to budynki jednorodzinne. W pierwszej kategorii nagroda dla właściciela najładniejszego budynku wynosi 60 000 zł, za drugie miejsce można otrzymać 40 000 zł, a za trzecie 20 000 zł. Druga kategoria to nagrody w wysokości 30 000 zł, 20 000 zł i 10 000 zł. Właściciel najładniejszego budynku jednorodzinnego otrzyma 10 000 zł, nagroda za zajęcie drugiego miejsca wynosi 6 000 zł, a trzeciego 4 000 zł.

Zgłaszać budynki można do 30 marca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 6 kwietnia. Wszelkie szczegóły, wykaz dokumentów niezbędnych do przyjęcia zgłoszenia do konkursu i kwestionariusz osobowy dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here