Drift session modeli RC w Arenie Rafako

drift session modeli RC

19 marca w Raciborzu odbędą się zawody modeli zdanie sterowanych.

RC Śląsk i Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają 19 marca na czwartą rundę zawodów modeli sterowanych RC 1:10. Impreza odbędzie się 19 marca w Arenie Rafako. Od 12:00 do 13:00 trwać będzie sesja treningowa, zawody potrwają od 13:00 do 16:00.

Będą to zawody z serii Drift Session II. Zawodnicy startują samochodami zdalnie sterowanymi w skali 1:10. Areną rywalizacji jest specjalnie przygotowany tor wykładzinowy. Przebieg toru zmienia się z każdą kolejną edycją i nierzadko stanowi duże wyzwanie dla zawodników. Formuła zawodów jest podobna do tej, jaką można spotkać w normalnych wyścigach driftingowych. Driftingowe modele RC natomiast przypominają prawdziwe samochody – ich użytkownicy dodają do modeli np. oświetlenie z działającymi kierunkowskazami czy moduły imitujące dźwięk prawdziwego silnika V8.

- reklama -

Zostanie przygotowany również tor, na którym swoich sił będą mogli spróbować najmłodsi. Ścigać się na nim będą mogli kierowcy, którzy nie ukończyli 13. roku życia. Warunkiem udziału w zawodach jest posiadanie własnego auta. Start o godz. 13:00. Zapisy w dniu zawodów, udział bezpłatny.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie rcslask.pl.

Zobacz relację i zdjęcia z trzeciej rundy zawodów w Radlinie.

rc drift session

fot. Kamila Kowalska
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here