Marcowa korekta rozkładu jazdy PKP

Pociąg Kolei Śląskich
Pociąg Kolei Śląskich

12 marca zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów.

W niedzielę, 12 marca, zmieni się rozkład jazdy pociągów. Jest to pierwsza z czterech przewidzianych w tym roku korekt, które podyktowane są pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe. Nowy rozkład będzie obowiązywać do 10 czerwca 2017 roku.

Jeśli chodzi o Racibórz, zmiany dotyczą głównie kilka minut wcześniejszych lub późniejszych odjazdów. Wydłuży się czas przejazdu jedynego odjeżdżającego z Raciborza pociągu PKP Intercity – TLK Wysocki. Zamiast 5 godzin i 50 minut jak dotychczas, podróż do Warszawy Wschodniej będzie trwała 6 godz. 4 min., a od 4 maja 6 godz. 13 min.

- reklama -

Od 31 marca do 10 kwietnia oraz od 29 maja do 9 czerwca pojawi się również dodatkowy pociąg do Bohumina, który będzie odjeżdżał od poniedziałku do piątku o godz. 5:39. Związane jest to z przesiadkami dla pasażerów jadących pociągami z Rybnika i Wodzisławia Śląskiego do Bohumina, które będą kończyć bieg w Chałupkach ze względu na prace remontowe. Również o innych godzinach pasażerowie ci będą mieli zapewnione dogodne przesiadki.

24 marca oraz od 27 do 31 marca część pociągów jadących z Raciborza do Katowic i z powrotem będzie kursować okrężną trasą z postojami w Orzeszu Mieście, Łaziskach Średnich i Tychach. Dla pasażerów z pominiętych przystanków pomiędzy Orzeszem Jaśkowicami a Katowicami Piotrowicami zostanie zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa.

Poniżej do pobrania rozkłady jazdy ze stacji Racibórz, Chałupki i Nędza.

Racibórz odjazdy
Racibórz przyjazdy
Racibórz relacyjny odjazdy

Chałupki odjazdy
Chałupki przyjazdy
Chałupki relacyjny odjazdy

Nędza odjazdy
Nędza przyjazdy
Nędza relacyjny odjazdy

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here