Dziura w drodze? Zgłoś od ręki dzięki ESIM

ESIM Racibórz: Zgłoszenia publiczne

Aplikacja mobilna „Zgłoszeń publicznych” jest już dostępna bezpłatnie w sklepach internetowych Google Play i App Store.

ESIM, czyli Elektroniczny System Informacji Miejskiej, przeszedł kolejne zmiany. Od teraz, raciborzanie będą mogli skorzystać z modułu „Zgłoszenia publiczne”, który podzielony został na 9 różnych kategorii: drogi i chodniki, odpady, oświetlenie, zieleń, dzikie wysypiska, wodociągi i kanalizacja, straż miejska, wnioski mieszkańców oraz kategoria inne. W „Zgłoszenia publicznych” można elektronicznie przekazać informację np. o uszkodzeniu drogi, zniszczeniu zieleni miejskiej czy miejscu, w którym doszło do aktu wandalizmu.

- reklama -

„Zgłoszenia publiczne” zostały przygotowane również w formie aplikacji mobilnej, dzięki czemu każdy posiadacz smartfona lub tabletu może powiadomić o niepokojącym zdarzeniu już w chwili jego zauważenia. Do przesyłanego zgłoszenia dodać można również zdjęcie oraz dokładną lokalizację. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i można ją pobrać ze sklepu internetowego Google Play i App Store.

W ostatnim czasie, w ESIM udostępniony został także moduł „Planowanie przestrzenne”, w którym mieszkańcy mogą sprawdzić przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego oraz zapoznać się z zapisami planu dotyczącymi poszczególnych terenów.

Aby ułatwić dostępność do Elektronicznego Systemu Informacji Miejskiej i gwarantować anonimowość jego użytkownikom, zniesiona została konieczność rejestrowania i logowania się do systemu.

/k/
Fot. UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here