Starosta pochwalił się zamkiem partnerom z Kędzierzyna

spotkanie partnerskich samorządów

Zarząd powiatu raciborskiego spotkał się z przedstawicielami partnerskiego Kędzierzyna-Koźla. Samorządowcy rozmawiali na takie tematy jak sieć szpitali, reforma systemu edukacji, inwestycje drogowe oraz budowa zbiornika Racibórz Dolny.

- reklama -

Spotkanie Zarządów Powiatów Raciborskiego i Kędzierzyńsko-Kozielskiego odbyło się 14 marca w Raciborzu. Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski to oficjalny partner naszego powiatu od 2005 roku. Na czele delegacji stanął wicestarosta Józef Gisman. Posiedzenie rozpoczęło się wizytą w Zamku Piastowskim w Raciborzu. Historię odbudowy obiektu, wraz z remontem kaplicy, przedstawił starosta Ryszard Winiarski, a plany związane m.in. z adaptacją dawnej słodowni na multimedialne muzeum omówił wicestarosta Marek Kurpis.

Kolejnym długo omawianym tematem była służba zdrowia. Samorządowcy rozmawiali o miejscach szpitali w nowej sieci, wymienili się spostrzeżeniami na temat szans i zagrożeń związanych z propozycją finansowania zadań w tym zakresie.

Podczas spotkania nie zabrakło także rozmów o reformie oświaty, dodatkowym roczniku uczniów jak i zasadach finansowania zmian. Wicestarosta Kurpis opowiedział także o rozpoczęciu realizacji przez nasz powiat projektu pn. „Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodu w Powiecie Raciborskim”, którego rezultatem będzie 18 nowych i wyposażonych pracowni w dwóch raciborskich centrach.

Kolejnym z tematów, który wyjątkowo łączy oba samorządy była budowa Zbiornika Racibórz Dolny. W kwietniu, według informacji z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, ma zostać ogłoszony nowy przetarg na wykonawcę, a planowany termin zakończenia inwestycji to rok 2019.

Po spotkaniu delegacja z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zwiedziła zamek i kaplicę oraz teren raciborskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym aquapark i stadion miejski.

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. He, he, a „przystanią kajakową” już się nie pochwalił, choć drugiej takiej w kraju nie ma. Co on taki skromny się zrobił?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here