Co poleca Raciborskie Centrum Kultury?

Michał Bajor

Wśród propozycji RCK jest koncert Michała Bajora – Moja miłość oraz premiera spektaklu „Gwoli jakiejś tajemnicy” Teatru Tetraedr.

22 marca, godz.18:00, RCK DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
Wieczór Polski pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz ,,Abp Józef Gawlina patron szkoły w Rudniku” 
W programie:
gawędy o Gawlinie – prelekcja dr. Zbigniewa Ciszka,
prezentacja multimedialna o biskupie polowym Wojska Polskiego,
program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły,
„Pasterz najrozleglejszej diecezji na świecie” wystawa fotograficzna. Wstęp bezpłatny.

- reklama -

Gawlina
24 marca, godz. 19:00 RCK RDK (ul. Chopina 21)
Koncert Korteza Trio
27 letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej msesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana „Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co Myślisz?”. Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Jego debiutancka płyta „Bumerang”, to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej przyjętych płyt w ostatnich latach. Bilety: 45, 60 i 80 zł.

Kortez Trio

25 marca, godz. 18:00 w RCK DK STRZECHA (ul. Londzina 38)
Premiera spektaklu „Gwoli jakiejś tajemnicy” w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru
Sztuka, z którą wystąpi Teatr Tetraedr, pod reżyserskim okiem Grażyny Tabor, powstała na podstawie ,,Pamiętnika Stefana Czarnieckiego” – Witolda Gombrowicza.
Obsada: Oliwia Urbanowska, Agnieszka Rajda, Paulina Szincel, Kuba Tabor, Łukasz Czogalik, Radek Wróbel, Marcin Franaszek. Bezpłatne wejściówki do odbioru w RCI przy ul. Długiej 2.

Tetraedr

30 marca, godz. 18:00 (Kino PRZEMKO ul. Londzina 38)
„Syn Szawła” – seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego PULS
Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Auslandera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł spróbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym był kiedyś. Cena biletu 5 zł.

1 kwietnia, godz. 18:00, RCK RDK (ul. Chopina 21)
Michał Bajor – „Moja miłość”
Michał Bajor – choć trudno w to uwierzyć – czaruje nas i wzrusza swoim śpiewem już od ponad 40 lat, jak nikt inny łącząc oryginalny styl z najwyższą jakością. „Moja miłość” to 19. płyta w jego dyskografii i zarazem trzecie spotkanie mistrza interpretacji z mistrzem słowa – Wojciechem Młynarskim. Po albumach „Od Piaf do Garou” i „Moje podróże” przyszedł czas na zbiór 17 najpiękniejszych piosenek o miłości. Większość z nich to wielkie przeboje, trwale zapisane w historii polskiej muzyki rozrywkowej i sercach kilku pokoleń słuchaczy – by wymienić tylko „Prześliczną wiolonczelistkę”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Och, życie kocham cię nad życie” czy „Nie ma jak u mamy”. Bilety w cenie 80 i 75 zł do nabycia w kasie RCK RDK.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here