Uczniowie ZSOMS z posłanką Lenartowicz posadzili drzewo [ZDJĘCIA]

Gabriela Lenartowicz

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasu oraz jubileuszu istnienia Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu przy szkole zasadzono klona. 

21 marca Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2012 roku ustanowiło Międzynarodowym Dniem Lasów. Święto ma na celu uświadomienie znaczenia lasów dla prawidłowego funkcjonowania planety. Dzień ten przypomina jak ważne w życiu każdego człowieka są drzewa. Lasy dostarczają nam czystego powietrza, zapewniają różnorodność biologiczną oraz strzegą przed zmianami klimatycznymi.

- reklama -

W tym dniu w wielu krajach na całym świecie, prowadzone są szerokie kampanie sadzenia drzew. Dodatkowo organizowane są akcje i projekty o charakterze lokalnym, krajowym a nawet międzynarodowym, zwracające uwagę na znaczenie drzew i lasów dla funkcjonowania naszej planety i poruszające istotne kwestie dotyczące przyrody. Akcja odbywa się w przededniu kalendarzowej wiosny i symbolizuje odradzającą się przyrodę.

W Raciborzu święto uczczono posadzeniem klonu przy budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego. Drzewo w towarzystwie uczniów oraz dyrektor Ludmiły Nowackiej posadziła poseł Gabriela Lenartowicz, która podczas uroczystej akademii zwróciła uwagę, że zieleń jest bardzo ważna dla naszego ekosystemu, a prowadzona w ostatnim czasie wycinka drzew w Polsce jest szkodliwa.

Uroczystością zainaugurowano również obchody 40-lecia istenia placówki.

/mh/

fot. BP Gabrieli Lenartowicz

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here