Maluchy w krainie dźwięku. Dookoła świata [ZDJĘCIA]

Maluchy w krainie dźwięku Racibórz

Podczas koncertu najmłodsi wyruszyli w muzyczną podróż dookoła świata. Usłyszeli włoskie „O sole mio”, argentyńskie tango, angielskiego walca…

26 marca w Raciborskim Centrum Kultury odbył się kolejny koncert z cyklu „Maluchy w krainie dźwięku”. Nosił nazwę „Dookoła świata”. Podczas koncertu najmłodsi wyruszyli w muzyczną podróż dookoła świata. Usłyszeli włoskie „O sole mio”, argentyńskie tango, angielskiego walca, melodie irlandzkie i polskie. Grali muzycy filharmonii i orkiestr, doświadczeni pedagodzy: Dorota Banaś – skrzypce, śpiew, prowadzenie, Szymon Gołąbek – gitara, Ronald Tuczykont – kontrabas, Jarosław Spałek – trąbka. Opiekę realizacyjną nad koncertami sprawuje Grażyna Miczka. Atmosfera była jak zwykle swobodna, a przestrzeń specjalnie zaaranżowana: kolorowe materace, kocyki i poduchy.

- reklama -

„Maluchy w krainie dźwięku” to seria koncertów dla niemowląt, maluszków i przedszkolaków. Za każdym razem czeka na nich program muzyczny i inspirowane nim zabawy. Wydarzenie to ma wspomóc edukację i rozwój dziecka, wzmacnia jego więź z rodzicami, a także pokazuje, jak miło i kreatywnie spędzić czas. Jak mówią organizatorzy, różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają również rozwój muzycznych zdolności dziecka, a prowadzone są według teorii amerykańskiego psychologa muzyki, prof. Edwina E. Gordona.

Fot. Anna Łapka
oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here