Koncert na rzecz stowarzyszenia Spektrum. Przeżyjmy to jeszcze raz… [ZDJĘCIA]

Przedszkole 24 na rzecz stowarzyszenia Spektrum
Koncert na rzecz stowarzyszenia Spektrum

Popisy aktorskie, wokalne, taneczne. Słodki kącik, atrakcje dla pociech. Wszystko po to, by wesprzeć działalność  stowarzyszenia Spektrum skupiającego między innymi dzieci cierpiące na autyzm.

- reklama -

 

marzena korzonek
Marzena Korzonek publikę wprowadziła w tematykę autyzmu wykonując utwór pt. „Zaświeć się na niebiesko”.

17 marca Raciborskie Centrum Kultury zaświeciło na niebiesko – kolorem autyzmu. Wszystko to za sprawą koncertu charytatywnego pod tytułem „Żyjmy razem”, zorganizowanego przez Przedszkole nr 24 z Oddziałami: Integracyjnym i Specjalnym w Raciborzu dla Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia „Spektrum”, skupiającego między innymi dzieci cierpiące na autyzm. Koncert poprowadzili wspaniali, młodzi ludzie: Magda Widera i Artur Tabacharniuk, pełni chęci do niesienia pomocy innym. W tym dniu jednak chętnych, aby wspomóc stowarzyszenie nie zabrakło.

Na scenie Raciborskiego Centrum Kultury zobaczyć można było Teatr Cieni, przedstawiający, w jaki sposób każdego dnia funkcjonują osoby autystyczne. Przedstawienie to przygotowane zostało przez absolwentów Gimnazjum nr 2 w Raciborzu, pod opieką Katarzyny Bartkowiak – Bucyk. Cudowną atmosferę zapewnił  gość specjalny koncertu, czyli Marzena Korzonek, która wprowadziła wszystkich w tematykę autyzmu wykonując utwór pt. „Zaświeć się na niebiesko”. Solistka  pojawiła się jednak na scenie w tym dniu dwukrotnie, wykonując także swoje autorskie utwory pt.: „Pozwól kochać” i „Marzenia”.

Ponadto na scenie pojawiło się aż pięć zespołów Mażoretek, które zachwyciły przybyłych gości widowiskowym występem i strojami. Publiczność miała okazję podziwiać zespół Arabeska, Zara, Tęcza II, Tęcza III, jak również „Tęczowe Mamy”. Wszystkie zespoły zostały przygotowane przez Aldonę Krupę – Gawron. Swoją obecnością na koncercie zaszczycili także wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, którzy prezentowali się w różnych formach scenicznych. Widownia miała okazję zobaczyć taniec towarzyski, przygotowany przez Panią Reginę Bernat, zespół wokalny pod kierownictwem Daniela Rożka, który wykonał piosenkę pt.: „Wielka siła” oraz przygotowane przez Agnieszkę  Busuleanu-Jaksik i grupę teatralną IV ŚCIANA wspaniałe i pomysłowe przedstawienie pt.: „Alicja w Krainie Czarów”.

Grupę teatralna IV ŚCIANA zaprezentowała spektakl pt.: „Alicja w Krainie Czarów”

Na tym atrakcje koncertu jednak się nie skończyły. Na scenie pojawiły się także raciborskie przedszkola. Wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 15, przygotowane przez Magdalenę Wieczorkowską. Pojawiło się także Przedszkole nr 14, pod opieką Aleksandry Szabat i Ewy Iwanowskiej, jak również dzieci z Przedszkola nr 17 w Raciborzu, które przygotowała Klaudia Zapała i Marta Fojcik.

Na scenie nie mogło także zabraknąć występu organizatorów koncertu, czyli wychowanków Przedszkola nr 24. Przedszkolaki w barwnych strojach i przy dźwiękach cudownej muzyki przeniosły widownię do baśni Andersena pt.: „Calineczka”. Występ przygotowany został przez Katarzynę Perek i Natalię Jurczykowską, zaś głosu narratora użyczyła Alicja Kurek. Dzieci zaprezentowały się także w tytułowej piosence koncertu pt. „Żyjmy razem”, przy akompaniamencie Karoliny Romanowicz.

Atrakcje czekały nie tylko na scenie, ale i poza nią. W holu Raciborskiego Centrum Kultury organizatorzy przygotowali dla dzieci i ich rodziców szereg atrakcji. Dzięki uprzejmości pracowników Młodzieżowego Domu Kultury dzieci korzystać mogły z kącika kreatywnego, gdzie tworzyć można było cudeńka z origami kołowego. Również Fundacja

Dr Clown’a wspomogła koncert organizując malowanie twarzy oraz tworzenie balonowych niespodzianek dla dzieci, a wesoła Myszka Miki zabawiała dzieci na scenie, jak i poza nią. Na rodziców także czekała chwila przyjemności w kawiarence, gdzie zjeść można było pyszne ciasta czy napić się kawy lub herbaty. Wypieki przygotowane zostały przez rodziców Przedszkola nr 24 w Raciborzu oraz rodziców ze stowarzyszenia „Spektrum”.
Na spragnionych, dzięki uprzejmości Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu, czekała także woda. Dużym wsparciem w czasie koncertu okazali się także wolontariusze
z Gimnazjum nr 2.

 

Był to pierwszy koncert charytatywny na rzecz Stowarzyszenia „Spektrum”, którego organizatorem było Przedszkole nr 24. Pomysłodawcą i koordynatorem całego koncertu były nauczycielki przedszkola: Katarzyna Perek oraz Natalia Jurczykowska, które współpracując ze wszystkimi występującymi, sponsorami, jak również kadrą i rodzicami przedszkola sprawiły, że początkowo luźny pomysł nabrał realnych kształtów i wszedł w życie. W realizacji swojego pomysłu mogły liczyć na pomoc wszystkich pracowników przedszkola. Dekoracje sceny zostały przygotowane przez Beatę Musioł, Anetę Przybył, Bernadetę Olszynę, Beatę Okulowską i Monikę Małek. Stroje, w których wystąpiły przedszkolaki zostały uszyte przez Agnieszkę Kordek, oraz przyjaciela placówki – Agnieszkę Jurczykowską.

Panie  z kuchni – czyli Maria Besz, Joanna Kuźniar i Leokadia Skowyra chcąc również przyłączyć się do organizacji koncertu upiekły ciasto, które zostało sprzedawane podczas koncertu. Smaczne babeczki przygotowała także Beata Szendzielorz, która jest od niedawna pracownikiem Przedszkola nr 24.  Nie można zapomnieć tu także o Joannie Gorywodzie, która zapewniła wyposażenie kawiarenki w trakcie koncertu, w postaci: talerzy, kubków i sztućów. Niezawodni okazali się także rodzice przedszkola, którzy nie tylko pomogli koordynatorom w zdobyciu sponsorów, ale także okazali się wsparciem w przygotowaniu wszystkiego w dniu koncertu.

Za pomoc w organizacji podziękowania należą się także Małgorzacie Jańskiej, przedstawicielce Stowarzyszenia Spektrum, a także firmie ostrog.NET, Jaśkowski.net, doorservice, Grawerszop, CE HeleMele, Stowarzyszeniu Autentyczni z Ciechanowa, Zespołowi Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi oraz  Raciborskiemu Centrum Kultury.

opr. N. Jurczykowska, K. Perek

fot. Ireneusz Burek

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here