Dzielnicowy zatrzymał pijanego w sztok rowerzystę

dzielnicowy

37-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, u którego po przebadaniu alkomatem w organizmie urządzenie wykazało  ponad 2,5 promila alkoholu, jechał rowerem pomimo sądowego zakazu jazdy jednośladem.

- reklama -

29 marca raciborski dzielnicowy zatrzymał pijanego rowerzystę. Szybka interwencja mundurowego zapobiegła tragedii. Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, to z nim można się spotkać i porozmawiać o nurtujących nas problemach, to on nas wysłucha i doradzi. Jednakże dzielnicowi w ramach posiadanych kompetencji również reagują na widok popełnianego wykroczenia czy też przestępstwa.

Tak właśnie wczoraj w godzinach przedpołudniowych zareagował dzielnicowy starszy sierżant Paweł Malcharczyk, który podczas kontroli  swojej dzielnicy w Łubowicach na ulicy Łąkowej zauważył w sztok pijanego rowerzystę. Tor jazdy wskazywał, iż jest on na podwójnym gazie. Mundurowy by zapobiec tragedii natychmiast zatrzymał cyklistę i jednocześnie potwierdził swoje przypuszczenie co do stanu nietrzeźwości mężczyzny. Rowerzystą okazał się być 37-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, u którego po przebadaniu alkomatem w organizmie urządzenie wykazało  ponad 2,5 promila alkoholu.  Jak się okazało nie była to jedyna wpadka 37-latka, gdyż po sprawdzeniu go w policyjnych systemach stróż prawa ustalił, iż posiada on już sądowy zakaz kierowania rowerem do,  którego się ewidentnie nie stosuje. Teraz o dalszym losie 37-letniego rowerzysty zadecyduje sąd.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here