Gimnazjum nr 5 zaświeciło na niebiesko [ZDJĘCIA]

2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Gimnazjaliści z raciborskiej „Piątki” kolejny raz przyłączyli się do akcji, której celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu.

- reklama -

Gimnazjum nr 5 od dłuższego czasu współpracuje z raciborskim Stowarzyszeniem „Spektrum”, kierowanym przez Panią Katarzynę Maciejską. Efektem tej współpracy jest nie tylko wymiana doświadczeń, szkolenia czy wolontariat gimnazjalistów, ale także zwiększanie świadomości i włączanie się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Nauczyciele, już w minionym tygodniu, wyjaśnili i przypomnieli uczniom, na czym polega specyfika życia ludzi autystycznych, zachęcili także do włączenia się w tak proste, a ważne akcje, jakimi było chociażby przedsięwzięcie „Polska Na Niebiesko”. Naszych gimnazjalistów długo nie trzeba było namawiać – najwytrwalsi stawili się dziś w szkole już o godzinie 7:00, aby – wraz z panią Anitą Dąbkowską, koordynatorką współpracy G5 ze Stowarzyszeniem „Spektrum” – przyozdobić szkolne korytarze niebieskimi balonami. Uczniowie i nauczyciele pamiętali też o założeniu niebieskich ubrań, symbolizujących solidarność z autystykami. Gimnazjaliści przygotowali plakaty promujące wiedzę o postrzeganiu świata przez ludzi z autyzmem i zachęcające do poszerzania swojej wiedzy na ten temat.

Miłym akcentem dzisiejszego dnia była wizyta Pani Prezes Katarzyny Maciejskiej, która znalazła czas dla naszych gimnazjalistów i zechciała udzielić wywiadu do gazetki szkolnej „Mikser”. Nad jego redakcją pracują teraz młodzi dziennikarze – Oliwia Hajduczek i Maja Kawalec z klasy 1b.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz pani Kasi, która – pomimo wielu obowiązków – zechciała nas dziś odwiedzić i razem z nami „zaświecić na niebiesko”. Wspólnie udowodniliśmy, że „nie jesteśmy zieloni w temacie autyzmu”!

Autor: G5

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here