Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Hiszpania
Hiszpania

W Strzesze wystąpią najlepsi wokaliści V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej. Ponadto zagra Flamenco Project.

7 kwietnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej DK Strzecha odbędzie się Koncert Laureatów V Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej.

Oprócz laureatów wystąpi również Flamenco Project w składzie:
– Grzegorz Skiba – gitara flamenco
– Sonos Kwartet: Małgorzata Hlawsa – flet, Marta Huget-Skiba – skrzypce, Anna Grzybała – altówka, Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela
– Michał Czachowski – perkusja

- reklama -

Flamenco Project to nowe przedsięwzięcie muzyczne Grzegorza Skiby – gitarzysty, który od lat swoje muzyczne zainteresowania kieruje w stronę muzyki flamenco oraz Sonos Kwartetu, wielokrotnie nagradzanego na konkursach gitarzysty, wykładowcy Podstaw Flamenco w Akademii Muzycznej w Katowicach. Gra na gitarze flamenco hiszpańskiego lutnika Ricardio Sanchis Carpio oraz instrumencie polskiego lutnika Fryderyka Firli.

Sonos Kwartet to doświadczeni muzycy wywodzący się z uznanej w Polsce i Europie Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO. Zespół rozpoczął swoją działalność koncertem w Moskwie na zaproszenie Instytutu Polskiego. Instrumenty smyczkowe, na których grają muzycy to instrumenty zabytkowe zakupione ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aranżacje to przede wszystkim dzieło Piotra Steczka – skrzypka, który podobnie jak członkowie Sonos Kwartetu, na co dzień jest muzykiem orkiestry AUKSO, ale również kompozytorem i aranżerem.

Program:
1. Gerardo Nunez „el Rincon del Pali” – sewilliana
2. Vicente Amigo  „Silia y el tiempo” –  farruca
3. Ignazio Fernandez „Ven ven ven” – rumba
4. Gerardo Nunez „Templo del Lucerro” – solea por bulerias
5. Juan Gomez „Chicuelo „A La Deriva” – tangos

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here