Warsztaty układania kwiatów dla dzieci i młodzieży

Warsztaty kwiaty

Zamek Piastowski zaprasza dzieci i młodzież do udziału w warsztatach układania kwiatów, które poprowadzi II Wicemistrz Regionu Śląsko-Opolskiego Tomasz Paszczyński z Raciborza.

- reklama -

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w warsztatach w towarzystwie rodziców lub opiekunów. Koszt udziału to 6,50 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 kwietnia (niedziela).

Warsztaty odbędą się 22 kwietnia w godz. od 12.00 do 15.00. Poprowadzi je Tomasz Paszczyński – uczestnik II Krajowych Florystycznych Mistrzostw Regionu Śląsko-Opolskiego, które odbyły się w listopadzie 2015 r. w Zabytkowej Kopalni IGNACY w Rybniku.

Warsztaty układania kwiatów Zamek Racibórz

Tego dnia, to także V Zamkowy Jarmark kwiatów, żywności ekologicznej i rękodzieła. – Podobnie jak w zeszłym roku, jarmark łączymy z dobrą zabawą. Sprzedającym zapewnimy dużą frekwencję a kupującym świetną zabawę – zachęca Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

– Handel na zamkowym dziedzińcu potrwa od rana do wieczora, a poza straganami nie zabraknie też stoisk gastronomicznych. Do udziału w jarmarku Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza sprzedawców kwiatów, sadzonek i ciekawych artykułów ogrodniczych a także producentów zdrowej eko-żywności, rzemieślników i rękodzielników – zachęca dyrektor Grażyna Wójcik. Zgłaszać się mogą również sprzedawcy staroci i antyków.

Program imprezy:

W godzinach od 13.00 do 17.00 na scenie plenerowej będzie dużo tańców, muzyki i spora dawka humoru. Jedną z gwiazd będzie BARTNICKY BAND. Zespół Bartnicky to projekt muzyczny, który powstał na początku 2011 roku. Na jego czele stoi skrzypek i wokalista Bogdan Bartnicki, urodzony na Zaolziu w czeskich Beskidach. Członkowie zespołu to ludzie kochający i grający różne gatunki muzyki, których połączyła chęć stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. W efekcie powstała muzyka zawierająca w sobie góralski pazur, rockową gitarę, nowoczesne klawisze i wiele innych folkowych klasycznych instrumentów i brzmień. Zespół podczas koncertów wykonuje nowy autorski repertuar jak również utwory ludowe pochodzące z Beskidów i nie tylko , we własnych aranżacjach. Bartnicky to niesamowita radość i energia na scenie. To i ogromna charyzma wokalisty powoduje, że nikt nie przejdzie koło tej muzyki obojętnie.

Ponadto od 10.00 do 16.00 będzie można zwiedzać zamek i kaplicę indywidualnie, dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy. Wejście po wykupieniu biletu wstępu w Punkcie Informacji Turystycznej na parterze w budynku bramnym.

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here