Niedziela Palmowa w parafii św. Mikołaja

Niedziel Palmowa Racibórz

W raciborskiej parafii św. Mikołaja na Starej Wsi po raz trzeci jury składające się z rodziców tuż po Mszy św. wybierało najładniejsze dzieła plastyczne wykonane przez dzieci.

Kiedy 33-letni Jezus wjeżdżał na osiołku do Jerozolimy witały go rzesze Palestyńczyków z gałązkami palmowymi w rękach. Przez wieki na pamiątkę tego wydarzenia w Kościele Katolickim obchodzimy Niedzielę Palmową. Wiele osób przyniosło na mszę św. bukiety z leszczyny lub innych gałązek, zdobione kwiatami, które kapłan poświęcił. Od lat w wielu polskich parafiach tradycyjnie po mszy św. również organizowane są konkursy na najwyższe i najpiękniejsze palmy.

- reklama -

W raciborskiej parafii św. Mikołaja na Starej Wsi po raz trzeci jury składające się z rodziców tuż po mszy św. wybierało najładniejsze dzieła plastyczne wykonane przez dzieci. W tym roku frekwencja była niespodziewanie duża. Jury nie miało łatwego zadania. Ostatecznie przyznano trzy kolejne nagrody za najwyższe palmy. I miejsce za palmę ponad 4 m wysokości zdobyli wspólnie Aleks i Dawid Bogusz oraz Filip Marzów. Kolejne miejsca przyznano Mirenie Zaskorzewskiej, a III Fabianowi Wysockiemu. Pozostałe dzieci otrzymały nagrody pocieszenia. Prowadzący konkurs proboszcz ks. dziekan Adrian Bombelek uświadomił dzieciom, iż rozpoczął się już Wielki Tydzień i zaprosił wszystkich do udziału w Triduum Paschalnym.

/KN/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here