Studenci i wykładowcy PWSZ w Rezydencji Prezydenta Polski

PWSZ Racibórz: Seminarium naukowe w Rezydencji Prezydenta RP

W Zamku Prezydenta RP w Wiśle odbywało się Seminarium Naukowe pt. „Aktywność fizyczna a sprawność funkcjonalna w kontekście uwarunkowań prozdrowotnych i środowiskowych”.

II Seminarium Naukowe pt. „Aktywność fizyczna a sprawność funkcjonalna w kontekście uwarunkowań prozdrowotnych i środowiskowych” odbywało się w dn. 6 i 7 kwietnia, a zorganizował je Instytut Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu wraz z Katedrą Turystyki i Prozdrowotnej Aktywności Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego im. J Kukuczki w Katowicach. Główna tematyka wystąpień koncentrowała się na roli aktywności fizycznej i polityki społecznej w utrzymaniu i pomnażaniu zdrowia.

- reklama -

Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Rezydencji Prezydenta RP reprezentowali pracownicy Instytutu Kultury Fizycznej, m.in. dr hab. i prof. nadzw. Jarosław Cholewa oraz dr Marcin Kunicki. Wśród studentów obecni byli członkowie studenckiego koła naukowego kierunku wychowania fizyczne oraz kierunku turystyka.

Uczestnikami seminarium byli wykładowcy oraz studenci z wielu ośrodków akademickich w Polsce. Słuchacze, poza uczestniczeniem w obradach, mieli również okazję zwiedzić historyczną Rezydencję Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej.

/k/
Fot. PWSZ Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here