Kolarze Rafako Orbea MTB Team zainaugurowali sezon [ZDJĘCIA]

Rafako Orbea MTB Team
Rafako Orbea MTB Team

Bardzo dobre wyniki na zawodach w Miękini uzyskali kolarze wspierani przez Rafako.

8 kwietnia w Miękini odbył się Bike Maraton 2017, w którym wystartowali kolarze Rafako Orbea MTB Team. Bike Maraton to cykl największych i najpopularniejszych maratonów MTB w Polsce. W pierwszych zawodach w tej edycji wzięło udział prawie 2000 osób. Rywalizowali na trzech dystansach: MINI (24 km), MEGA (51 km) i GIGA (74 km) oraz w kategorii drużynowej i wiekowej.

W zawodach wzięło udział prawie 20 członków klubu, którzy drużynowo zajęli drugie miejsce w kategorii Muszkieterów i dziewiąte w klasyfikacji drużyn sportowych. Indywidualnie Agnieszka Uroda-Hampelska zajęła pierwsze miejsce na dystansie MEGA w kategorii K-3. Był to jej trzeci start na zawodach w Miękini i pierwszy w barwach zespołu wspieranego przez Rafako. Po wyścigu trasę oceniła jako trudną i wymagającą wielkiego skupienia. – Owszem, wiedziałam, że może być mokro, ale nie sądziłam, że aż tak. Dodam także, że startowałam po półrocznej przerwie i dwóch kontuzjach, co nie ukrywam stanowiło dla mnie małą blokadę. W związku z tym wynik, który osiągnęłam, był dla mnie wielkim zaskoczeniem, a zarazem radością. Nie spodziewałam się, że jestem w czołówce. Tym większe było moje zdumienie, gdy dowiedziałam się, że zdobyłam pierwsze miejsce w swojej kategorii i trzecie w kategorii Open – powiedziała Agnieszka Uroda-Hampelska. Jako nowa członkini Rafako Orbea MTB Team czuje się bardzo dobrze. – Ten sezon pokaże, jak przyjmą mnie koledzy z zespołu. Mam nadzieję, że nikogo nie zawiodę. Ja na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolona – dodała.

- reklama -

Ponadto trzecie miejsce na dystansie MEGA w kat. K-3 zajęła Agnieszka Wieczorek, a Mirela Łapin była czwarta na dystansie MINI w kat. K-3.

Piotr Kędzior startował na dystansie MEGA (51 km). Jak mówi, kolarze do startu przygotowywali się już od początku tego roku. – W Miękini walczyliśmy w nieco większym składzie niż dotychczas, ponieważ do naszego zespołu dołączyło kilka nowych osób. Sam start uważam za jak najbardziej udany – ocenił. Podobnie jak Agnieszka Uroda-Hampelska uważa, że zawody nie należy do łatwych. – Dzień wcześniej padało, w związku z czym, delikatnie mówiąc, nie ukończyliśmy trasy czyści. Teren był bardzo rozmoknięty, pełno kałuż i oczywiście błota. W związku z tym należało bardzo uważać, aby utrzymać się w torze jazdy. Niestety nie zawsze się to udawało. Było mnóstwo upadków. Na szczęście nie wśród zawodników Rafako – mówi. Jak przyznaje Piotr Kędzior, wydarzenie co roku organizowane jest na bardzo wysokim poziomie.

13 maja obędą się IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB – TAURON CUP w ramach cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2017 w Krakowie. Na krakowskich Błoniach drużyna Rafako powalczy o kolejne mistrzostwo, które obroniła w 2016 roku. Obecnie intensywnie przygotowuje się do startu. – Nie ukrywam, że bardzo nam zależy, aby po raz trzeci znaleźć się na najwyższym miejscu na podium. Oczywiście konkurencja, jak co roku będzie ogromna, ale mam nadzieję, że osiągniemy dobry wynik. Start w Miękini pokazał, że nasz zespół bardzo dobrze sobie radzi – ocenia Piotr Kędzior.

fot. Archiwum Facebook Rafako Orbea MTB Team
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here