Spektakl „Rozmówki na linii” ponownie na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

Rozmówki na linii

Tym razem przedstawienie Łukasza Jerzego Porwoła pt. „Rozmówki na linii” mogli zobaczyć członkowie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział w Rybniku.


21 kwietnia w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się kolejna odsłona spektaklu teatralnego Łukasza Jerzego Porwoła pt. „Rozmówki na linii”. Przedstawienie przyjechali zobaczyć członkowie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział w Rybniku.

- reklama -

„Rozmówki na linii” jest to komedia, która porywa widza formą wypowiedzi, tematem i pomysłem na przekaz solidarności żeńskiej i męskiej w instytucji zwanej małżeństwem. Wystąpili: Joanna Kuliga-Leszczyńska, Janina Ekiert, Krystian Pietrzykowski i Christoph Gromotka.

O sztuce „Rozmówki na linii” powiedzieli:

Marta Bizoń, aktorka: „Mam nadzieję, że wkrótce sztuka zawładnie teatralną sceną, a jeśli wśród Obsady znajdzie się moje nazwisko, to naprawdę będę zaszczycona”.

Mieczysław Pawłów, pisarz i dziennikarz: „Czytelnik i rozbawiony Widz nie zauważy, jak szybko upływa czas w towarzystwie bohaterów i śmiechu, jakby z utworów Mikołaja Gogola, który podsuwa refleksję, czy to czasami nie jesteśmy my sami, w tym rozbawionym, ale jakże niepoprawnym małżeństwie. Podziwiam dojrzałość literacką, dar obserwacji i lekkie pióro Autora (już 6 sztuk teatralnych)”.

Artur Kniejski, doktor nauk socjologicznych: „Rozmówki na linii”, to bardzo dobra sztuka, adresowana do różnorodnych warstw społecznych pożycia rodzinnego. To dobra alternatywa na oderwanie się od rzeczywistości (…), to rozwiązanie na rozluźnienie emocji po ciężkim dniu pracy”.

Zobacz również: Teatr Amatorski Na Zamku przedstawił „Rozmówki na linii” [ZDJĘCIA]

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here