Zamkowy Jarmark Kwiatów, Żywności Ekologicznej i Rękodzieła [ZDJĘCIA]

V Zamkowy Jarmark Kwiatów, Żywności Ekologicznej i Rękodzieła

Już po raz piąty na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu można było zakupić artykuły ogrodnicze, ale i zdrową żywność. 

- reklama -

22 kwietnia na Zamku Piastowskim odbył się V Zamkowy Jarmark Kwiatów, Żywności Ekologicznej i Rękodzieła. Do udziału w jarmarku zamek zaprosił sprzedawców kwiatów, sadzonek i ciekawych artykułów ogrodniczych, a także producentów zdrowej eko-żywności, rzemieślników i rękodzielników oraz sprzedawców staroci i antyków. Tego dnia dzieci i młodzież mogły wziąć udział w warsztatach układania kwiatów, które poprowadził II Wicemistrz Regionu Śląsko-Opolskiego Tomasz Paszczyński z Raciborza.

W godz. od 13:00 do 17:00 na scenie plenerowej było dużo tańców, muzyki i spora dawka humoru. Jedną z gwiazd był Bartnicky Band. Na czele zespołu stoi skrzypek i wokalista Bogdan Bartnicki, urodzony na Zaolziu w czeskich Beskidach. Członkowie zespołu to ludzie kochający i grający różne gatunki muzyki, których połączyła chęć stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. W efekcie powstała muzyka zawierająca w sobie góralski pazur, rockową gitarę, nowoczesne klawisze i wiele innych folkowych klasycznych instrumentów i brzmień. Zespół podczas koncertów wykonuje nowy autorski repertuar, jak również utwory ludowe pochodzące z Beskidów i nie tylko, we własnych aranżacjach.

Fot. Anna Łapka

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here