Przygoda czytania w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

21 kwietnia, tuż przed Światowym Dniem Książki, w raciborskiej bibliotece odbyło się kolejne szkolenie bibliotekarzy miasta i powiatu w ramach projektu „Bibliotekarz doskonały”.

 

- reklama -

Tym razem uczestnicy mieli okazję zapoznać się z polską i zagraniczną literaturą wartą czytania, jej głównymi nurtami, przedstawicielami oraz dziełami. Zagadnienia omówiła dr Anna Marchewka krytyk i literaturoznawca na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W trakcie swojego wykładu przywołała i omówiła wiele powieści, niekoniecznie medialnych, które jak się wyraziła „są dużą przygodą czytania”. Zachęcała do sięgania nie tylko po książki nagrodzone w konkursach i plebiscytach ale również te nominowane. „Nie ważne kto wygrywa, ale kto jest nominowany” – powiedziała dr Anna Marchewka. Zachęcała również do śledzenia Polskich nagród literackich, a w szczególności Nagrodę Literacką Gdynia. Po spotkaniu można było wypożyczyć książki omawiane przez dr Annę Marchewkę.

Pełna lista tytułów dostępna jest na stronie www.biblrac.pl. Projekt „Bibliotekarz doskonały” jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

publ. /mh/

fot.: MiPBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here