II Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2017 [ZDJĘCIA]

II Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2017

Mateusz Wolnik zdeklasował rywali – przeszło osiem minut przewagi nad drugim miejscem.

- reklama -

Minionej niedzieli, 23 kwietnia, w Kuźni Raciborskiej odbyło się sportowe święto – II Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2017 zorganizowany przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej – Michała Fitę. Współorganizatorem był również Urząd Miasta Kuźnia Raciborska, OSP Kuźnia Raciborska oraz Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.  Przed biegiem, na Stadionie Miejskim zawodnicy mogli skorzystać z profesjonalnej rozgrzewki oraz masażu, który zapewnili studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Na linii startu, punktualnie o 10.00, dyrektor MOKSiR-u – Michał Fita powitał wszystkich uczestników  i dał sygnał do rozpoczęcia biegu. Biegacze mieli do pokonania 21,0975 km trasy, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Asfaltowa droga wiodła przez malownicze tereny leśne Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Niewątpliwym utrudnieniem dla uczestników była pogoda, która z każdym kilometrem zmieniała się jak w kalejdoskopie – deszcz, wiatr, słońce, grad, śnieg i tak na zmianę.

W tych warunkach, najlepiej wśród panów poradził sobie Mateusz Wolnik z czasem 1:13:10, który zdeklasował rywali. Przeszło osiem minut później, jako drugi linię mety przekroczył Marek Knesz uzyskując czas 1:21:16. Trzecie miejsce należało do Mariusza Grabowicza z czasem 1:23:04.

Jako pierwsza wśród kobiet na mecie z czasem 1:30:50 znalazła się Patrycja Włodarczyk. Tuż za nią przybiegła Anna Skalska uzyskując czas 1:31:35. Trzecie miejsce wybiegała sobie Katarzyna Bienioszek z czasem 1:40:22.

Wszyscy zawodnicy po przekroczeniu linii mety otrzymali pamiątkowe medale, oraz mogli udać się na regeneracyjny posiłek czy też masaż. Imprezę uświetnił również koncert chorwackiego zespołu rockowo-folkowego „Ogenj”. Po dobiegnięciu wszystkich uczestników nadszedł czas na wyróżnienie najszybszych w poszczególnych kategoriach. Oprócz nagród pieniężnych i rzeczowych, niewątpliwie oryginalnymi nagrodami były sadzonki certyfikowanego dębu, przekazane przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.

raciborz.com.pl Gazeta Informator

Arkadiusz Piechota

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here