Przebój z jajem, czyli utalentowane przedszkolaki z gminy Nędza [ZDJĘCIA]

Przedszkole w Nędzy zorganizowało konkurs, w którym dzieci wykazały się umiejętnościami plastycznymi i wokalnymi.

Przedszkole w Nędzy zorganizowało gminny konkurs plastyczno-muzyczny pod nazwą „Przebój z jajem”. Wzięły w nim udział przedszkolaki z terenu całej gminy Nędza, czyli z Babic, Górek Śląskich, Łęgu i Nędzy.

Dzieci najpierw za zadanie miały wykonanie prac „z jajem” rozumianym i dosłownie, i w przenośni. Przedstawiały więc nie tylko świąteczne pisanki, ale i dzieła pełne humoru. Następnie musiały zaśpiewać piosenkę. Można było usłyszeć utwory o tematyce wielkanocnej, jak i inne, np. „Kaczkę dziwaczkę”.

- reklama -

W konkursie wokalnym wszystkie dzieci wykazały się sporymi umiejętnościami i jury postanowiło wszystkim przyznać pierwsze miejsce. W konkursie plastycznym komisja w kategorii „Prace przestrzenne” pierwsze miejsce przyznała Julii Depcie z Przedszkola Babice. Drugie miejsce zajął Samuel Bytomski (Przedszkole Babice), a trzecie Kaspian Procek i Anna Stefunyn (Przedszkole w Nędzy). W kategorii „Prace płaskie” najlepszy był Gabriela Syrnik z Przedszkola w Łęgu. Druga lokata przypadła Mai Sienkiewicz (Przedszkole w Nędzy), a trzecia Zuzannie Bugdoll (Przedszkole w Górkach Śląskich). Wyróżnione zostały również wszystkie prace wykonane przez dzieci z rodzicami w domu.

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here