Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w maju

Selfie RCK

„Selfie.com.pl”, Maluchy w Krainie Dźwięku, kabaret Smile z Lublina, jubileusz „Almanachu Prowincjonalnego”. Zobacz repertuar.

- reklama -

7 maja, godz. 17:00 RCK RDK (ul. Chopina 21)
„Selfie.com.pl” – Teatru My, w reżyserii Marii Seweryn

Nawiązywanie relacji między ludźmi jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś. Dzięki mediom społecznościowym, żeby z kimś porozmawiać, nie trzeba nawet otwierać ust. Można mieć setki znajomych i nigdy się z nimi nie spotkać. Ale znaleźć prawdziwą miłość, stworzyć prawdziwy związek i być ze sobą na zawsze, jest ciągle tak samo trudno. O tym właśnie opowiada spektakl „Selfie.com.pl”, na który serdecznie zapraszamy. Wystąpią: Dorota Pomykała, Robert Gonera, Julia Kamińska, Filip Bobek. Bilety w cenie 70, 60 i 50 zł do nabycia w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 21.

selfie com pl teatr my raciborskie centrum kultury

7 maja, godz. 15:30 RCK RDK (ul. Chopina 21)
Maluchy w Krainie Dźwięku – Wielcy kompozytorzy i mali milusińscy…

Kolejne spotkanie w ramach cyklu koncertów umuzykalniających dla najmłodszych wypełnią znane i lubiane tematy muzyki klasycznej atrakcyjnie zaaranżowane dla najmłodszych. Beethoven, Mozart, Haydn nakręcą zabawę w krainie dźwięku. Bilety w cenie 25 zł – dorośli, 15 zł – dzieci do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

Maluchy

10 maja, godz. 18:00, RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38)
Wieczór polski
Ks. Bolesław Domański, dr Jan Kaczmarek, Arka Bożek – wykład dr. Józefa Młynarczyka z Hamburga – byłego prezesa Związku Polaków w Niemczech. Wstęp wolny.

12 maja, godz. 20:15, RCK RDK (ul. Chopina 21)
„To Ci tłumaczę!” – to tytuł najnowszego programu kabaretu Smile z Lublina

Jak sam tytuł sugeruje Andrzej Paweł i Michał podczas spektaklu spróbują wyjaśnić kilka zagadnień z życia codziennego. Dylematy teścia, problemy z językiem polskim jak zwykle Michał rozwiązuje śpiewająco. Pojawi się jutuberka o skomplikowanym pseudonimie artystycznym. Artyści tłumaczą też i zwracają uwagę na wszechobecne uzależnienie od nowoczesnych technologii i dopalaczy… Bilety w cenie 65 zł do nabycia w kasach RCK.

Kabaret Smile

12 maja, godz. 17:00, RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38)
Spotkanie autorskie – prof. Andrzej Nowak

Polski historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, sowietolog, były redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”, znany komentator życia publicznego w Polsce. Na promocję III tomu „Dziejów Polski. Królestwo zwycięskiego orła” zaprasza Klub Gazety Polskiej oraz RCK. Wstęp wolny.

13 maja, godz. 18:00, RCK RDK (ul. Chopina 21)
Jubileusz „Almanachu Prowincjonalnego”

„Almanach Prowincjonalny”, półrocznik literacko-kulturalny wydawany przez RCK, ma już 12 lat. 13 maja odbędzie się promocja 25. numeru czasopisma. Inicjatywa narodziła się w Raciborskim Centrum Kultury pod koniec 2004 roku, kiedy to Janusz Nowak i Marek Rapnicki wraz z ówczesnym dyrektorem Leszkiem Wyką postanowili wydawać czasopismo literackie, które łączyłoby nasze miasto z Polską i Czechami.

Almanach Prowincjonalny

W zamierzeniu pomysłodawców, a wkrótce redaktorów półrocznika, na łamach „Almanachu” mieli spotykać się autorzy raciborscy oraz twórcy spoza naszego miasta. Pierwszy, stustronicowy numer ukazał się w sobotę 9 kwietnia 2005 roku, a niejako matką chrzestną nowego pisma została wybitna poetka z Krakowa, Ewa Lipska. Od tego czasu gośćmi „Almanachu” zostało wielu wybitnych osobistości świata kultury, poetów i tłumaczy z obu stron Sudetów, by wymienić tylko Ernesta Brylla, ks. Jerzego Szymika, Adama Zagajewskiego, Juliana Kornhausera, Wojciecha Wencla, Annę Janko, Jana Polkowskiego i Barbarę Gruszkę-Zych. W półroczniku specjalnie rozwinięte są działy: literacki, podróżniczy, bohemistyczny oraz recenzji. Pismo wyróżnia się pokaźnym formatem, dużą ilością znakomitych fotografii oraz niebanalną szatą graficzną, która jest dziełem raciborskiego grafika, Marka Plewczyńskiego. Gośćmi wieczoru promocyjnego tym razem będą: wybitny czeski pisarz i poeta Miloš Doležal z Pragi oraz jeden z najlepszych tłumaczy z języka czeskiego, Andrzej Babuchowski z Katowic. Spotkanie ubarwi zespół Harmony Trejo, którego muzyka wywodzi się z jazzu oraz etno. Wstęp wolny.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here