Jesteś motocyklistą? „Nie bądź następny…”

Kampania Śląskiej Policji: Nie bądź następny

Przejmujący spot filmowy powstał w ramach kolejnej kampanii Śląskiej Policji, związanej z bezpieczeństwem motocyklistów.

Kampania „Nie bądź następny…” stworzona została po to, aby ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów i kierujących quadami. Akcja jest zdecydowanym sprzeciwem wobec jazdy bez wyobraźni – z nadmierną prędkością, brawurowo i w niebezpiecznym stylu (tzw. palenie gumy, jazda na jednym kole, umyślne wprowadzanie kierowanego pojazdu w poślizg).

- reklama -

Mundurowi zaznaczają, że takie zachowania będą surowo karane i skutecznie eliminowane, ale w swojej kampanii chcą odwołać się również do emocji i zdrowego rozsądku kierujących. Powstały niedawno spot, przedstawiający tragiczną historię Patryka, uświadamia, że uczestnikiem nieszczęśliwego wypadku w każdej chwili, zbyt często z własnej winy, może stać się każdy z motocyklistów.

Organizatorem kampanii jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, przy wsparciu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here