Młodzieżowy Lider Biznesu 2017. Najlepszy Paweł Plottek z Raciborza

lider biznesu

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało już po raz szósty i obejmowało swoim zasięgiem cały Subregion Zachodni Województwa Śląskiego. W całym konkursie wzięło udział 318 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

- reklama -

28 kwietnia w Auli II Wydziału Zamiejscowego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach odbył się finał konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017”.  Celem tego projektu jest promocja przedsiębiorczości i rozwijanie umiejętności ekonomicznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Paweł Plottek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, zwycięzca konkursu, otrzymał nagrodę w postaci bonu umożliwiającego odbycie miesięcznego stażu wraz ze stypendium stażowym, ufundowaną przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., dwa bezpłatne semestry na dowolnie wybranym kierunku studiów na GWSH, którego fundatorem jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo zwycięzca został zaproszony przez prof. Jerzego Buzka na wycieczkę do Brukseli w celu odwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Nagrodę wręczył Dyrektor Biura prof. J. Buzka, Pan Henryk Kretek. Oprócz zwycięzcy, Pawła Plottka, w ścisłym finale uczestniczył także Kacper Kordek z klasy 1 BM Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Raciborzu, który ostatecznie uplasował się na VII miejscu.

W części pierwszej finału młodzi ludzie zaprezentowali swoje prace projektowe przygotowane w II etapie. Podczas prezentacji pomysłów ocenie podlegała umiejętność publicznego wystąpienia i zaprezentowania swojego autorskiego pomysłu, zdolność do przekonania odbiorcy do słuszności przyjętych założeń projektowych oraz forma prezentacji. W drugiej części każdy z uczestników odpowiedział na trzy pytania z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i biznesu.

Finalistom przyglądali się przedstawiciele władz publicznych, reprezentanci organizacji gospodarczych, przedstawiciele Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, przedsiębiorcy, nauczyciele oraz uczniowie z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Organizatorem projektu była Żorska Izba Gospodarcza, zaś partnerem głównym konkursu Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a partnerem naukowym Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Za organizację odpowiedzialni byli: Blueform Marcin Kozłowski, Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Forum Firm w Radlinie, Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim, Raciborska Izba Gospodarcza, Urząd Miasta Rybnik. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął prof. Jerzy Buzek.

Laureaci konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2017
I miejsce – Paweł Plottek (Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu)
II miejsce – Aleksandra Juraszczyk (Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku)
III miejsce – Martyna Gatner (Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu Zdroju).

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here