Dzień Ziemi w SP 18 [ZDJĘCIA]

Dzień Ziemi w SP18

Od lutego Szkoła Podstawowa nr 18 bierze udział w konkursie pt. „Nie Truj Sąsiada” organizowanym przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. W ramach obchodów Dnia Ziemi w szkole zajęto się problemem niskiej emisji.

- reklama -

24 kwietnia na trzeciej lekcji odbył się krótki apel dla uczniów klas I-III, na którym pani Małgorzata Jakubowska (koordynator konkursu w SP18) wyjaśniła uczniom co to jest niska emisja, jakie są jej przyczyny i skutki, co można palić w piecach, a czego nie wolno oraz podała sposoby zapobiegania niskiej emisji. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie oglądali filmiki pt. „Dziękuję, nie truję” dotyczące niskiej emisji. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające przyczyny oraz sposoby zapobiegania niskiej emisji.

Uczniowie klas IV-VI dowiedzieli się o niskiej emisji już w marcu na lekcjach przyrody, więc obchody Dnia Ziemi rozpoczęli 21 kwietnia na lekcjach wychowawczych, przygotowując w grupach plakaty i transparenty przedstawiające przyczyny, skutki i sposoby zapobiegania niskiej emisji.

Natomiast 24 kwietnia na lekcji szóstej przedstawiciele każdej klasy z transparentami przeszli ulicami w pobliżu szkoły, informując społeczność lokalną o problemach związanych z niską emisją i rozdając ulotki dotyczące sposobów jej zapobiegania.

Autor: SP18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here