I Powiatowy Konkurs „Racibórz – moje miasto” [ZDJĘCIA]

Racibórz - Moje Miasto

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbył się  I Powiatowy Konkurs ,,Racibórz – moje miasto”,  adresowany do uczniów klas IV – VI. Przystąpiło do niego pięć dwuosobowych drużyn z SP nr 1, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 15 i SP nr 18.

Zadania konkursowe, o różnym stopniu trudności, dotyczyły zarówno czasów przeszłych, jak i obecnych. Uczestnicy konkursu odpowiadali między innymi na pytania o słynnych raciborzanach,  zabytkach miasta, lokalizacji jego urzędów i instytucji, miastach partnerskich.  Pracowali  wspólnie na sukces drużyny.

- reklama -

I miejsce zdobyli Aleksandra Zaj i Rafał Potracki z SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, uczniowie pani Bogumiły Wołoszyn – Beker, II miejsce zajęli Dominika Ściepura i Filip Czenstochowski z SP nr 15, uczniowie pana Marka Ziemnickiego, III –  Dominika Bauer i Oliwia Klimaszaka z SP nr 3, uczniowie pani Aliny Pieczki.

Zaznaczyć trzeba, że młodzi raciborzanie wykazali się ogromną wiedzą na temat historii i współczesności swojego miasta, a rywalizacja między drużynami była naprawdę zacięta.

Konkurs  przygotowały Małgorzata Rymarowicz-Głąb i  Danuta Ruczaj.

 

Autor: SP18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here