L. Szczasny: Ludzie dla urzędników czy urzędnicy dla ludzi?

rada miasta
leszek szczasny

Magistraccy urzędnicy powinni dostosować się do potrzeb mieszkańców i jak trzeba pracować poza godzinami otwarcia urzędu – uważa radny RSS NaM.

- reklama -

Na ostatniej sesji rady miasta radny Leszek Szczasny przyznał, iż od dawna zbiera dowody na to, że potrzebna jest zmiana priorytetów w relacjach mieszkańców z urzędnikami.  Na przykład spotkania czy konsultacje z mieszkańcami są organizowane są w niekorzystnych dla tych ostatnich porach. Często ludzie chcą wziąć udział, ale koliduje to z ich godzinami pracy. Zaangażowanie społeczne w sprawy miasta mogłoby być większe, gdyby te spotkania odbywały się np. późniejszymi porami. – Urzędnik musi się dostosować i być dyspozycyjny – apeluje Szczasny. Jak sam przyznał, ma świadomość iż taka zmiana podejścia wymaga czasu, a sam obserwuje iż sytuacja nieco się poprawia, ale to wciąż za mało jak na oczekiwania mieszkańców.

Inaczej widzi to prezydent Lenk z pozycji urzędnika i szefa podległych mu pracowników urzędu. Z jego punktu widzenia ta zmiana jest spora, jeśli porówna się do sytuacji sprzed kilku-kilkunastu lat, kiedy to trudno było o kontakt z urzędnikiem poza godzinami pracy urzędu. –  Czasy się zmieniły i my się zmieniliśmy. Od dłuższego czasu wychodzimy na przeciw oczekiwaniom i wymaganiom mieszkańców. Na przykład naczelnicy wydziałów często pracują po godzinach. Czasami jednak na przeszkodzie stoją  przepisy wynikające z Kodeksu Pracy – urząd musi zapłacić za nadgodziny albo dać czas wolny do wybrania w innym terminie.

/ps/

- reklama -

11 KOMENTARZE

  1. Prezydencie,co Pan mówisz-problemów nie ma!Regulamin pracy tworzy Pracodawca w uzgodnieniu z odpowiednimi czynnikami i pole do popisuuuuuu iu!Kto powiedział,że Naczelnik by 3x w tygodniu zaczynał pracę od 9:30 do17:00 jak znalazł.Kierownicze stanowiska i już postulat Radnego wykonany.Pracownicy niższego szczebla 1x rozp.pracę od 8:30 16:00 i takie konfiguracje można tworzyć jak meandry na Odrze!!!Prezydencie tylko trochę chęci i innego myślenia!nie urzędniczego!!!ale dla ludzi/zwanych w Urzędzie „STRONAMI”!!!!!!

  2. Jako STRONA wg urzędniczej nazwy popieram proste rozwiązanie,poprzez przesuwanie godzin rozpoczynania pracy.Nie ma wtedy nadgodzin,dla śpiochów przyjście do pracy o 9:30 to luksus .
    Panie Prezydencie ucałować RĘKĘ pomysłodawcy Wyborcy!

  3. jest w mieście trochę instytucji,które otwierają podwoje o 8:00 tylko dla kogo? Zamiast od10-11:00 do 18-19:00 to jest celowe np biblioteki,muzea,Raciborskie Centrum Kultury zwłaszcza,dla kogo RCK jest czynne od 8:00 to jest chore myślenie!Cały sztab merytoryczny o 16:00 idzie do domu,zamiast w tedy powinien się udzielać i nie będzie nadgodzin gdy rozpoczną pracę od 12:00 do 20:oo to jest wypełnienie misji w mieście.PREZYDENCIE proszę rozłożyć mapę Raciborza rozpisać godziny pracy Placówek miejskich o różnych godz rozp i zakończenia pracy i Miasto zrobi się atrakcyjne i BEZ Nadgodzin,to leniwi pracownicy nie chcą zmian.Prezydencie bądź Pan NIEZŁOMNY i dalej do zmian dla dobra MIESZKAŃCÓW /lub STRON/jak kto woli!

  4. Dlaczego Radny Szczasny musiał ruszyć temat,aby dotarło do NAS Mieszkańców / STRON /,że budżet to nasze podatki.Instytucje jak biblioteki,muzea,świetlice i przede wszystkim Raciborski Dom Kultury w Raciborzu ma służyć Mieszkańcom Raciborza ,a nie wygodnictwu pracowników RCK.Dlaczego godziny otwarcia RCK to Godzina 8:00 -pytam dla kogo??Godzina właściwa to 10:00 lub 11:00 i do godziny 18:00 / 19:00.Dyrektor RCK ma wypełniać misję kultury dla Mieszkańców a nie urzędników i personelu pomocniczego.Na Runku 3-ch pracowników -co oni tam robią w tym RCI oprócz wydawki rowerów,w deszcz itp pogody?!Jaki jest nadzór Prezydenta nad tą placówką! CZy prawdą jest,że niektórzy mają dodatkowe etaty w innych instytucjach?To jest budżetowy zakład więc publicznie pytam – co się dzieje?Panie Prezydencie proszę rozpatrzyć możliwości rozpoczynania pracy w jednostkach podległych urzędowi zgodnie z potrzebami Mieszkańców Raciborza,a nie personelu budżetowego.CZEKAMY razem z RADNYMI

  5. Co prawda to prawda – RCK to nie fabryka,nie produkuje ale Ma MISJĘ -krzewienia kultury,wszelkiej kultury!Godziny pracy w jednostkach kultury MUSZĄ Prezydencie być dostosowane do oczekiwań i mozliwosci korzystania i oferty Jednostek kultury w tym szczególnie Raciborskiego Centrum Kultury!Dyrektor RCK MUSI dostosować pracę merytoryczną do godzin popołudniowych,praca od 8:00 do 11:00 to czas stracony,to nuda i szukania wypełniacza w postaci dodatkowej fuchy,zakupy i tworzenie ułudy!Pięknie pracują biblioteki-Prezydencie wzór dla innych placówek kultury.Czas na zmiany czasu

  6. Prezydencie,w czasie występu Bajora w Rac. Centrum Kultury,powiedział On straszne słowa;poprzednia dyrektor p.W… spowodowała, 8-letnią przerwę w jego występach w Raciborzu!Jest to groźne bo znowu komus się cos może nie podobać w śpiewie,muzyce w ,piosenkarzu itp.RCK musi mieć ofertę wszystkich rodzajów muzyki,tańca,piosenki,nie może ktoś mieć focha >Środki budżetowe piochodzą z podatków i podlegają publicznemu osądowi!Prezydencie więcej kontroli i nadzoru nad placówką.

  7. Co to za pytanie!Urzędnik pracując jednocześnie pełni służebną rolę względem społeczeństwa i pytanie kto dla kogo jest śmieszne!Albo ktoś pracuje dobrze i z przesłaniem,albo spada na drzewo i dziękuje za pracę ,która mu nie pasuje!Jeżeli ktoś pracuje na Swój rachunek oszukując Pracodawcę ,jak On to jest zaangażowany to takiego delikwenta trzeba wywalić!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here