Raciborska spółka wspiera Fundację im. prof. Zbigniewa Religi

Rafako Fundacja Religi

Dzięki pomocy Rafako zakupiono m.in. specjalistyczny miernik dla potrzeb programu „Budowa Robota Kardiochirurgicznego Robin Heart”.

– Gdy na początku lat 90. prof. Zbigniew Religa zakładał Fundację Rozwoju Kardiochirurgii, Rafako S.A. było jednym z darczyńców, który aktywnie wspierał zabrzański ośrodek kardiochirurgii. Intensyfikacja współpracy nastąpiła ponownie w latach 2011 – 2017. Wtedy też firma wsparła projekty naukowo-badawcze realizowane w Instytucie Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii – powiedział dr Marcin Karlik, pełnomocnik Biura Marketingu i Promocji Fundacji Rozwoju Kardiochirurgicznego im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

- reklama -

Dzięki wsparciu zakupiono m.in. specjalistyczny miernik dla potrzeb programu „Budowa Robota Kardiochirurgicznego Robin Heart”, jak i aparat fotograficzny do mikroskopu AxioObserver, służący do akwizycji obrazów mikroskopowych z hodowli komórkowych oraz preparatów histologicznych i immunohistochemicznych. Pozyskane środki pozwoliły także na zakupienie profesjonalnej lodówki służącej do przechowywania odczynników laboratoryjnych w warunkach rekomendowanych przez producentów. – Doposażenie laboratorium w te urządzenia zapewniło dokładność, powtarzalność i wiarygodność wyników badań produktów oraz technologii służących leczeniu wad zastawek serca – dodał dr M. Karlik.

Rafako przyczynia się również do rozwoju kompetencji pracowników. – Dzięki wsparciu Rafako S.A. dr. inż. Maciej Gawlikowski, Kierownik Laboratorium Badawczego w Pracowni Sztucznego Serca w Zabrzu, skierowany został na specjalistyczne szkolenie z zakresu analizy danych statystycznych w programie Statistica, które odbyło się w Centrum Szkoleniowym Statsoft Polska w Krakowie – wyjaśnił dr Marcin Karlik.

Za długoletnią pomoc w finansowaniu zakupu urządzeń oraz szkoleń dla pracowników zabrzańskiego ośrodka kardiochirurgii, w 2015 roku Rafako S.A. zostało wyróżnione statuetką „Przyjaciel Fundacji”. Laury wręczono podczas dorocznej gali „Serce za Serce” w Domu Muzyki Tańca w Zabrzu.

Fot. Mariusz Jakubowski

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here