Raciborscy bibliotekarze obchodzili swoje święto [ZDJĘCIA]

dzien bibliotekarza biblioteka raciborz

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek był okazją, żeby przypomnieć mieszkańcom, że biblioteka to nie tylko książki.

11 maja w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 miały miejsce oficjalne obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Wzięli w nich udział pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu i bibliotek gminnych powiatu raciborskiego oraz zaproszeni goście.

Jednym z punktów uroczystości była prezentacja, w której podsumowano miniony rok w raciborskich i gminnych bibliotekach. Pożegnano również odchodzącą na emeryturę, znaną dobrze wszystkim młodym czytelnikom, długoletnią pracownicę MiPBP Janinę Kilanowską.

- reklama -

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest w trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który odbył się już po raz czternasty. Tegoroczne hasło akcji odpowiada na pytanie: „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?” Biblioteka. Oczywiście! – Uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza to świetna okazja, żeby przypomnieć raciborzanom, że w naszych placówkach można nie tylko obcować z książką, ale także obejrzeć wystawę, nauczyć się języków obcych, poznać nowoczesne technologie i spotkać ze znajomymi – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here