Przedszkolaki odwiedziły raciborską komendę policji [ZDJĘCIA]

przedszkole nr 15 raciborz komenda powiatowa policji

Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z policjantem z drogówki czy zobaczyć, jak wygląda wyposażenie radiowozu.

Dzieci z Przedszkola nr 15 odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Raciborzu. Były bardzo ciekawe pracy policjantów i zadawały wiele pytań. Policjanci pozwolili im z bliska zobaczyć, jak wygląda ich praca. Maluchy obejrzały m.in. policyjne stanowisko kierowania czy wyposażenie radiowozu pogotowia wypadkowego.

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie na drodze, w domu i na podwórku. – Mali goście doskonale wiedzieli, jak zadzwonić na policję i jaki trzeba wybrać numer, a przy okazji widząc pracę policjantów, dzieci dowiedziały się, że jest to służba bardzo odpowiedzialna, a maluchy mogą zaufać mundurowym i zawsze poprosić ich o pomoc – relacjonują policjanci. Ponadto komisarz Mirosław Szymański pokazał maluchom nową aplikację „Moja Komenda”, która ułatwia dotarcie do komisariatu i kontakt z dzielnicowym, tak, aby dzieci zachęcały rodziców do jej zainstalowania na swoich telefonach, a w przyszłości same z niej korzystały.

- reklama -

Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały od aspiranta Grzegorza Krupy z drogówki odblaski w ramach programu profilaktycznego „Moje Bezpieczne Dziecko”.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here