I Powiatowy Konkurs „Mistrz rozrywek umysłowych” w SP nr 18 [ZDJĘCIA]

„Mistrz rozrywek umysłowych”

 9 maja w Szkole Podstawowej nr 18 odbył się I Powiatowy Konkurs  dla klas II „Mistrz rozrywek umysłowych”.  Do konkursu przystąpiło 9 szkół  z powiatu raciborskiego:  ZSP nr 1, SP nr 1  z Oddziałami Integracyjnymi, SP nr 13, SP nr 15, SP nr 18, ZSO Rudy, ZSP Borucin, ZSP Pogrzebień, ZSO Krzyżanowice. Każdą szkołę reprezentował jeden uczeń klasy II wybrany w wewnątrzszkolnych eliminacjach.

- reklama -

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 9 zadań, za które maksymalnie mogli otrzymać 68,5 punktów. Zadania były o różnym stopniu trudności. Dzieci np. szukały drogi w labiryncie, rozwiązywały rebusy, sudoku, wyszukiwały wyrazy ukryte w podanych zdaniach, dokonywały różnych obliczeń.

I miejsce zdobyła Zuzanna Wypior z ZSP nr1 w Raciborzu, uczennica pani Beaty Czogalik, II miejsce zajął uczeń SP nr 13 Jakub Samaruk, którego opiekunem jest pani Renata Muzyk, a na III miejscu uplasowała się uczennica SP nr 18 Anna Miodek, której opiekunem jest pani Danuta Ruczaj.

Uczniowie wykazali się wieloma umiejętnościami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Pracowali z wielką przyjemnością i zaangażowaniem, by zdobyć najwyższą lokatę oraz nagrodę ufundowana przez panią dyrektor  SP nr 18 w Raciborzu Danutę Skórę.  Dodatkową przyjemnością  podczas przerwy był słodki poczęstunek, który zapewnił  uczestnikom konkursu  kolejną porcję energii do dalszych zmagań. Konkurs przygotowały  i przeprowadziły nauczycielki nauczania zintegrowanego SP-18, panie  Izabela Lechowicz i Danuta Ruczaj.

 

 

Autor: SP18

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here