Tworków: Festyn „W gościnie u św. Urbana” [ZDJĘCIA]

w goscinie u sw urbana tworkow

Mieszkańcy gminy Krzyżanowice i czeskiej Haci jak co roku wzięli udział w procesji ku czci św. Urbana.

W miniony weekend odbył się tradycyjny festyn przy kościółku św. Urbana w Tworkowie. Obchody ku czci św. Urbana zainaugurowano 20 maja mszą świętą i nabożeństwem majowym. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem COYS.

W niedzielny poranek do kościółka na Urbanek przybyły procesje z Tworkowa, Bolesławia i czeskiej Haci. – Obecnie, tak jak niegdyś, kościółek na Urbanku znowu jest miejscem pątniczym, które integruje mieszkańców okolicznych parafii z Polski i Czech – podkreślają organizatorzy. W święcie ku czci św. Urbana wzięli udział też przedstawiciele władz samorządowych gminy Krzyżanowice z wójtem na czele, a także delegacje gmin partnerskich z Czech, Węgier, Niemiec i Austrii oraz potomkowie tworkowskiego rodu Saurma-Jeltsch. Mszę koncelebrowali: ks. dr Bartłomiej Blaszka z Haci, ks. Piotr Tkocz z Tworkowa, ks. Henryk Wycisk z Bolesławia, ks. Eryk Czech z Owsiszcz oraz o. Joachim, kapelan sióstr franciszkanek z Krzyżanowic.

- reklama -

Jak co roku nie mogło zabraknąć festynu. Można było wysłuchać Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice, tria Appassionato i zespołu Karpowicz Family, wystąpiły także młode talenty, przedszkolaki i Maxi Uśmiech. Wieczorem można było potańczyć przy muzyce zespołu Tirol Band.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here