Raciborska biblioteka zaprasza na wakacyjne kursy

lego biblioteka raciborz

Robotyka LEGO, modelowanie przestrzenne i druk 3D – to jedne z atrakcji, jakie przygotowała biblioteka na czas wakacji.

– Wstąp do letniej akademii młodego konstruktora, programisty i technologa! – zaprasza raciborska biblioteka. W dniach 10-14 lipca odbędą się tam kursy Robotyka LEGO oraz Modelowanie przestrzenne i druk 3D prowadzone przez specjalistów z firmy AKTIN z Sosnowca. Zapisy do 15 czerwca w Sekretariacie Biblioteki lub EURECE przy Kasprowicza 12. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Robotyka LEGO to zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat. Jak mówią organizatorzy, są to ciekawe, wesołe i inspirujące zajęcia rozwijające kreatywność uczestników. Już od pierwszego spotkania dzieci będą samodzielnie tworzyć konstrukcje z klocków LEGO. Na kolejnych będą rozbudowywać je o elementy elektroniczne, które wprawiają budowle w ruch. Zajęcia rozwijają nie tylko logiczne myślenie  i zdolności manualne, ale także poszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Termin: 10-14 lipca, czas trwania kursu: 5×90 min. Kurs kosztuje 90 zł.

- reklama -

biblioteka raciborz robotyka lego

W kursie pod nazwą „Modelowanie przestrzenne i druk 3D” mogą wziąć udział osoby w wieku powyżej 10 lat. Podczas kursu dzieci nauczą się obsługi programów służących do modelowania przestrzennego oraz poznają technologię druku 3D, w tym proces modelowania przedmiotu wraz z jego przygotowaniem do drukowania 3D, a następnie wydrukowaniem na drukarce 3D. Zajęcia odbędą się w dniach 10-14 lipca, czas trwania kursu: 5×90 min. Udział kosztuje 90 zł.

biblioteka raciborz modelowanie przestrzenne druk 3d

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here