O narkotykach i dopalaczach w ZSO nr 1 w Raciborzu

Racibórz: O narkotykach i dopalaczach w ZSO nr 1

Zorganizowana przed wakacjami prelekcja miała uświadomić uczniom, jakie zagrożenia związane są z zażywaniem różnego rodzaju substancji i jakie mogą być tego konsekwencje prawne.

Przedstawicielka raciborskiej policji, aspirant Edyta Mazur, zawitała do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu w środowe przedpołudnie. W trakcie prelekcji, policjantka poruszyła takie tematy, jak narkotyki, dopalacze i możliwe konsekwencje prawne związane z popełnianiem czynów karalnych przez nieletnich, a także zagrożenia wynikające z cyberprzestępczości i handlu ludźmi.

- reklama -

Młodzież dowiedziała się, co, z prawnego punktu widzenia, może grozić za zażywanie i posiadanie narkotyków. Policjantka zapoznała słuchaczy z procedurami, jakie są podejmowane w przypadku znalezienia u kogoś nielegalnych środków odurzających. Nie zabrakło również informacji dotyczących konsekwencji nabywania i zażywania dopalaczy. Mundurowa apelowała do młodych ludzi o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji, które mogą mieć wpływ na ich całe późniejsze życie.

Na zakończenie, z młodymi ludźmi omówiony został temat związany z handlem ludźmi, zgodnie z założeniami programu „Twoje bezpieczeństwo-nasza sprawa, praca w Holandii”.

Prelekcja w ZSO nr 1 w Raciborzu. Narkotyki i dopalacze

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here