Piknik sąsiedzki w Ogródku Jordanowskim

piknik sasiedzki ogrodek jordanowski raciborz

Przy ul. Karola Miarki będzie można uprawiać zioła, warzywa i rośliny ozdobne.

Nieformalna grupa sąsiedzka zaprasza na piknik inaugurujący założenie pierwszego w okolicy ogródka społecznego w Ogrodzie Jordanowskim w Raciborzu przy ulicy Karola Miarki, który odbędzie się 21 czerwca w godz. 11:00-13:00 i 16:00-20:00.

Podczas pikniku zostanie stworzony i zasiany ogródek, w którym okoliczni mieszkańcy oraz osoby zainteresowane będą mogły uprawiać zioła, warzywa i rośliny ozdobne, a następnie zbierać plony. Jak mówią organizatorzy, możliwe to jest dzięki temu, że ich projekt znalazł się wśród najlepszych w konkursie „Ogród do zjedzenia”, ogłoszonym przez Green Cross Poland, czyli polski oddział Międzynarodowego Zielonego Krzyża (pozarządowej organizacji ekologicznej non-profit) typując Ogród Jordanowski do założenia w nim ogródka społecznego.

- reklama -

Podczas pikniku zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców Raciborza, a w szczególności sąsiadów z okolicznych kamienic. Będzie muzyka, występy artystyczne, a także warsztaty artystyczne. Będzie można zwiedzić wóz strażacki, a także wziąć udział w konkursie na najlepszy wypiek. Wieczorem odbędzie się ognisko.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here