Wierni z parafii Świętego Krzyża w Raciborzu-Studziennej w procesji przeszli dziś ulicą Bogumińską, Hulczyńską, Bojanowską i Floriana. W dzielnicy zachowała się tradycja układania dywanów z kwiatów. Mieszkańcy od wczesnych godzin porannych przygotowali się do uroczystości. Zobacz fotorelację.
- reklama -
Zobacz także:
– Kwiatowe mozaiki, ołtarze. Zobacz jak Racibórz przygotowywał się do Bożego Ciała
– Procesja Bożego Ciała w Brzeziu
– Boże Ciało 2017: Procesja w Markowicach
/mh/
fot. Anna Łapka
Środowisko, jakość życia, ekologia
- reklama -




![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/koncert-umuzykalniajacy-fagot.jpg)
![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza [ZDJĘCIA] [WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/orszak-trzech-kroli-raciborz-218x150.jpg)

![Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka zaprosiła na wykład o działalności ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/dr-Mateusz-Sobeczko-mgr-Patrycja-Tomiczek-ks-Franciszek-Blachnicki.jpg)






Ktoś zdjęcia z procesji w parafii Matki Bożej użyczył Studziennej! Proszę o wiarygodność relacji. Nasze ołtarze przeniesione do Sąsiadów? To nie jest rzetelne!