W Raciborzu odbyły się Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Śląsko-Opolskiego [ZDJĘCIA]

mistrzostwa florystyczne zamek piastowski raciborz

Hasło mistrzostw pod patronatem honorowym Międzynarodowej Organizacji Florystów – Florint brzmiało „Nasza Kultura i Tradycja”.

Na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyły się III Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Śląsko-Opolskiego. Mistrzostwa objęła patronatem honorowym Międzynarodowa Organizacja Florystów – Florint, a współorganizatorem tej imprezy był Powiat Raciborski.

Temat przewodni mistrzostw to „Nasza Kultura i Tradycja”. Jak mówili organizatorzy – chcą intrygować, zaskakiwać pięknem i kunsztem tworzonych prac, chcą, by „Kwiaty na Zamku w Raciborzu” zostały na długo w pamięci mieszkańców regionu i gości z innych rejonów Polski, i zagranicy.

- reklama -

Pierwsze miejsce zajął Tomasz Paszczyński z Raciborza. Druga była Stefania Początek z Rybnika, natomiast trzecia Monika Harlos z Otmuchowa.

Mistrzostwa te stanowiły wstępny etap eliminacyjny do Mistrzostw Polski we Florystyce. Celem tego typu wydarzeń jest m.in. krzewienie kultury wręczania kwiatów, popularyzacja florystyki, tradycji oraz kultury śląskiej, jak również promocja kwiaciarń, artystów i regionu.

fot. Anna Łapka
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here