Nędza: przedszkolaki w opolskim zoo [ZDJĘCIA]

Wycieczka przedszkolaków z Nędzy do Zoo w Opolu

W wycieczce do zoo uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Wyjazd zorganizowano m.in. z okazji Dnia Dziecka. 

- reklama -

Jak co roku w miesiącu czerwcu dla dzieci z Przedszkola w Nędzy została zorganizowana autokarowa wycieczka plenerowa. Tym razem była to wycieczka do Zoo w Opolu, w której uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne.

Opolski ogród zoologiczny jest jednym z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Województwa Opolskiego i obecnie zajmuje powierzchnię 20 ha. Znajduje się w nim około 950 zwierząt reprezentujących prawie 230 gatunków, w tym jedyne w Polsce goryle oraz uchatki kalifornijskie.

Podczas spaceru dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych kontynentów. Przemierzając alejki ogrodu, dzieci oglądały nieraz całkiem z bliska dzikie zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Dla wszystkich przedszkolaków największą atrakcją była wyspa lemurów, gdzie można było pospacerować wśród skaczących po drzewach małpiątek, jak również pokaz uchatek kalifornijskich. Ucieszył ich także widok żyrafy, wielbłąda, strusia, ale też goryla czy wilka. Podczas pobytu w ZOO znalazł się też czas na odpoczynek oraz poczęstunek. Na miejscu dzieci zjadły drugie śniadanie, a w południe posiliły się mleczną kanapką i zdrowymi bananami. Nie zabrakło też napojów.

Wycieczka była nie tylko kolejną ciekawą przygodą oraz uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i również skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Wycieczka przedszkolaków była także okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i zachowywania poznanych w przedszkolu zasad bezpieczeństwa.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory i wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki, ale niektóre też od nadmiaru wrażeń zasnęły w autokarze. Po długim i wyczerpującym dniu, dzieci wróciły do przedszkola bardzo zmęczone, ale wszystkie z uśmiechem na twarzy, a tam czekała już na nie gorąca zupa. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody, a wrażenia zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci.

Fot. Przedszkole Nędza

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here