Racibórz wzorem dla innych miast Subregionu

przedsiębiorczy racibórz

W magistracie cieszą się, że inne miasta wzorują się na Raciborzu i wdrażają u siebie sprawdzone raciborskie patenty w dziedzinie wspierania przedsiębiorczości.

- reklama -

Samorządy, by jak najlepiej spełniać swoje zadania muszą podobnie jak ludzie się uczyć. Pracownicy urzędów często podpatrują rozwiązania, które sprawdziły się gdzie indziej, które mają innowacyjny charakter i w większym stopniu zapewniają realizację zadań publicznych. Niektóre z samorządów są pionierami na pewnych płaszczyznach. Można zauważyć, że działania Urzędu Miasta Racibórz w zakresie wspierania przedsiębiorczości są zauważane i stosowane przez niektóre miasta w regionie. Jak zapowiedział wodzisławski magistrat od września br. miasto Wodzisław wdrażać będzie szereg działań, które zdały egzamin właśnie u nas, takich jak:

1) powołanie funkcjonującego na takich zasadach jak w Raciborzu Inkubatora Przedsiębiorczości świadczącego usługi doradcze i szkoleniowe dla przedsiębiorców i osób podejmujących działalność gospodarczą

2) organizacja konkursu na najlepszy biznesplan,

3) powołanie klubu zrzeszającego przedsiębiorców, spotkania informacyjne i prelekcje ze znanymi z działalności start-upowej osobami, wdrożenie programu Lokale na start zachęcającego do podjęcia działalności gospodarczej, który jest już na tyle rozpoznawalny i do tego stopnia spodobał się naszemu sąsiadowi, że zastosował identyczną jak w Raciborzu nazwę programu.

– Mamy nadzieję, że nasze rozwiązania sprawdzą się w innych miastach co dla Raciborza jako inicjatora tych rozwiązań będzie wielką dumą i sukcesem. Trzymamy kciuki i liczymy, że inne gminy również wdrożą te rozwiązania, tak by za kilka lat można było powiedzieć, że Racibórz zainicjował sieć inkubatorów w naszym regionie – komentuje Leszek Iwulski, rzecznik prasowy raciborskiego magistratu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here