Zamek zaprasza na VI Noc z Duchami

Racibórz: VI Noc z Duchami na Zamku Piastowskim

Piątkowy wieczór 23 czerwca symbolicznie zakończy rok szkolny i będzie dobrym początkiem letnich wakacji. Nie zabraknie szczypty horroru i, przede wszystkim, dobrej zabawy.

Wszystkie dzieci, młodzież oraz rodzice i opiekunowie zapraszani są na zamkowy dziedziniec już od godz. 18:30. Będzie niesamowita muzyka, światło i lasery przestrzenne, które dostarczą niezapomnianych wrażeń. Mile widziane są wszelkie przebrania.

- reklama -

Na początek organizatorzy przewidzieli pokazy fizyczne (grę terenową) w wykonaniu Jana Kalabińskiego, Patrycji Kozak oraz uczniów i absolwentów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 „Mechanik”. „Poszukiwanie ducha fizyki na Zamku Piastowskim” to gra terenowa, w trakcie której jej uczestnicy odnajdują stanowiska z doświadczeniami w różnych zakamarkach Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Potwierdzeniem odwiedzenia stanowiska i „zaczerpnięcia” wiedzy z każdego z dziewięciu jej źródeł będą specjalne pieczęcie, które będzie należało zebrać na karcie gry. Rejestracja chętnych do udziału w zabawie potrwa od 18:30 do 19:00, na wyznaczonym wcześniej stanowisku. Stanowiska ulokowane na zamku będzie można odwiedzać od 18:30 do 20:30. Wypełnione karty gry oddać należy do godz. 20:45, w celu odebrania nagrody w punkcie rejestracji.

Jednocześnie młodsze dzieci, w godz. od 18:30 do 20:30, będą mogły bawić się na zamkowym dziedzińcu z Crazy Clubem, który zaproponuje najmłodszym „Podróż dookoła Europy”. Animatorki zaproszą dzieci do zabawy w wesołym Pociągu z przygodami: Europejskie powitanie – na dzień dobry iskierka przyjaźni w europejskich językach; Prezenty dla małych turystów – malowanie włosów, tatuaże; Międzynarodowy zawrót głowy – państwa Unii Europejskiej z Chustą Klanza i tunelem animacyjnym; Francja – wspinaczka na Wieżę Eiffla, Panie Janie po francusku, quiz o savoir – vivre; Hiszpania – bitwa w bunol – święto pomidora, pomarańczowe rytmy w melodii Eviva Espania, soka tira – kolorowe przeciąganie liny, pożegnanie z Hiszpanią w rytmach kastanietów – Adios Amigos; Włochy – mały włoski konstruktor – krzywa wieża w Pizie, zabawa integracyjna – wenecka podróż gondolą; Grecja – Grek Zorba na wesoło, igrzyska olimpijskie – skoki w workach, wyścigi w wielkich spodniach, bliźniacza bluzka, rogate piłki, rzut do celu; Niemcy – zabawa integracyjna kaczuszki chodźcie do mnie, kto pierwszy ten lepszy po niemiecku, 1,2,3 Polizei; Polska – rajdy samochodowe w kamizelkach, Berek Polak, coś z niczego – kluski śląskie po polsku; Czechy – zabawa ruchowa spacer po Pradze, konkurs polsko – czeski poliglota, językołamacz (w nagrodę 2 kg cukierków); Międzynarodowe disco z żywą maskotką w mini banieczkach mydlanych; „Wyjątek” z Meksyku – kolorowa piniata pełna cukierków; Pasowanie na wesołego Podróżnika kolorowym balonikiem makaronikiem.

Około godz. 21:00, na pokazy rodem z Dzikiego Zachodu zaproszą przedstawiciele Miasteczka Westernowego Twinpigs w Żorach. Na dziedzińcu będzie można również wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia z żywą rzeźbą.

Na zakończenie kolejnej edycji Nocy z Duchami, ok. godz. 22:30, przewidziano wyjątkowy koncert Electrica Duo – Kasia & Paula oraz show muzyczno-wizualne Kasia Szubert feat. Visual Sensation. Koncert jest niezwykłym połączeniem muzyki z pokazem świateł i laserów przestrzennych. Idea projektu Kasia & Paula zrodziła się w grudniu 2004 roku, a twórczynią i założycielką zespołu jest utalentowana młoda skrzypaczka – Katarzyna Szubert. Kasia & Paula to jedyny w Polsce i jeden z nielicznych na świecie duet, w którego składzie obecne są elektryczne skrzypce i harfa elektryczna. W swoim repertuarze zespołu posiada nietuzinkowe aranżacje największych przebojów muzyki pop, dance, irish oraz najpiękniejsze fragmenty z najsłynniejszych musicali świata.

Racibórz, Zamek Piastowski: Koncert i pokaz Kasia & Paula podczas VI Nocy z Duchami

– Już dziś zapraszamy na pełen wrażeń piątkowy wieczór. Mamy nadzieję, że VI Zamkowa Noc z Duchami znów zapełni zamkowy dziedziniec, podobnie jak to miało miejsce w minionych latach – mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Na podstawie inf. nadesłanej
publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here