Ewa Bugdoł wygrała zawody w Suszu

ewa bugdol rudy rafako triathlon

Susz, stolica polskiego triathlonu – to tam zawodniczka z Rud rozpoczęła przygodę z długimi dystansami. W miniony weekend znów okazała się najlepsza.

Miasto Susz jest uważane za stolicę polskiego triathlonu. Pierwsze zawody odbyły się tam w 1991 roku i od tamtego czasu co roku przyciągają amatorów długich dystansów zarówno z Polski, jak i zagranicy. 26. Susz Triathlon odbył się w miniony weekend, w dniach 23-25 czerwca. Wystartowało ponad 1360 osób, które rywalizowały na trzech dystansach: Duathlon, Mistrzostwa Polski Sprint i 1/2 Ironmana.

W zawodach na dystansie 1/2 Ironmana wzięła udział Ewa Bugdoł. To tutaj triathlonistka z Rud rozpoczynała swoją przygodę z długimi dystansami. Po raz pierwszy wystartowała w Suszu w 2010 roku, zdobywając mistrzostwo Polski. – Czuję ogromny sentyment do tej miejscowości, mieszkańców i organizatorów Susz Triathlon – mówi zawodniczka sponsorowana przez Rafako. W tym roku musiała się zmierzyć z problemami zdrowotnymi. – Przed zawodami nie byłam pewna, czy uda się wystartować albo ukończyć rywalizację z powodu problemów zdrowotnych, ale udało się. Pokonałam swoje słabości i zrobiłam solidny trening. Od początku objęłam prowadzenie i utrzymałam je do końca. Było trochę walki, bo rywalki napierały. W tym roku została zmieniona trasa kolarska i było więcej przewyższeń – relacjonuje Ewa Bugdoł, która ukończyła zmagania z czasem 4:19:16, pozostawiając w tyle pozostałe uczestniczki.