Kolejne dobre starty biegaczy Rafako [ZDJĘCIA]

biegacze rafako raciborz

Biegacze Rafako nie zwalniają tempa i odnoszą kolejne sukcesy.

Coraz bliżej do raciborskiego półmaratonu, w ramach którego odbędą się III Mistrzostwa Polski Energetyków. Pracownicy Rafako szlifują formę, biorąc udział w biegach w całej Polsce. Nie zniechęca ich nawet upalna pogoda. W czerwcu wystartowali w trzech półmaratonach i biegu na 10 km.

- reklama -

W pierwszą sobotę czerwca sześciu biegaczy Rafako spróbowało swoich sił w V Biegu Azotowym z okazji Dni Chemika, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu. Najlepszy wynik osiągnął Paweł Klinik, który z czasem netto 38:30 zajął dziewiąte miejsce w kategorii OPEN i drugie w kategorii M-30. Jan Wilczek zakończył rywalizację z czasem 39:49, co dało mu 15. w OPEN i trzecie w swojej kategorii wiekowej. W zawodach tych wystartowali również Zbigniew Szewczuk, Bartosz Główka, Krzysztof Kręcisz i Gabriela Sobczyk.

Reprezentantów Rafako nie zabrakło też podczas XI Półmaratonu Kietrz – Trzebom – Gródczanki – Pietrowice Wielkie. Wśród nich najlepszy okazał się Zbigniew Szewczuk, który uzyskał czas 1:45:56. 21 km przebiegli również Bartosz Główka i Krzysztof Kręcisz. Dzień później, 11 czerwca, odbył się kultowy XI Hunters Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim. W sumie wzięło w nim udział 2 700 osób, a 127. miejsce z czasem 1:30:32 zajął Jan Wilczek. Bieg ukończyli także Krzysztof Jeremicz i Henryk Wiliger.

24 czerwca Rafakowcy pobiegli w VIII Półmaratonie Księżycowym w Rybniku. Najlepszy czas – 1:41:47 – osiągnął Robert Gemza. Raciborską spółkę reprezentowali także Ryszard Baran, Paweł Zalewski, Zbigniew Szewczuk, Dominik Zajonc, Magdalena Woskowska i Gabriela Sobczyk.

Trwają zapisy na III Rafako Półmaraton Racibórz: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2891

fot. archiwum Krzysztofa Jeremicza, Rafako S.A.
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here