Ruszyła Akcja Lato w Nędzy [ZDJĘCIA]

zajecia wakacyjne gck nedza

W te wakacje uczestnicy zajęć w GCK poznają Australię. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia plastyczne, slajdowisko i breakdance.

Rozpoczęły się wakacyjne zajęcia w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. W tym roku uczestnicy przeniosą się do Australii. Jak zapewniają organizatorzy Akcji Lato w Nędzy, dzieci, które lipiec spędzą w domu, nie będą musiały się nudzić.

- reklama -

Na początku odbyły się zajęcia plastyczne, slajdowisko i breakdance. Dzieciom bardzo się podobało. – Można się pobawić i spotkać się z przyjaciółmi. To byłoby niemożliwe, gdybyśmy zostali w domu przed komputerem – mówi uczestnicząca w zajęciach Emilka. – A poza tym, tutaj mogliśmy nabrudzić, a w domu nie – dodaje ze śmiechem.

Zajęcia plastyczne potrwają do środy. W tym czasie dzieci będą budowały wyspę, rysując, wyklejając i wycinając papugi, misie koala, kangury, palmy i piasek. Jak tłumaczy prowadząca zajęcia Aneta Wolny, dzieci rozwijają swoje zdolności manualne i talent. – Sama jako dziecko też brałam udział w tego typu zajęciach. To fajny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Zamiast siedzieć przed komputerem, można zrobić coś kreatywnego – mówi Aneta Wolny.

Slajdowisko zorganizowała Mariola Jakacka, dyrektor GCK. – Opowiem o różnych ciekawostkach z tego dalekiego kontynentu, o których nie wszyscy wcześniej słyszeli. Bo kto na przykład wie, że pierwszymi policjantami byli tam… dobrze sprawujący się więźniowie? – opowiadała Mariola Jakacka.

Akcja Lato w Nędzy potrwa do końca lipca. Zaplanowano m.in. zajęcia teatralne, taneczne, aikido czy bębniarskie, a także wycieczki, spotkania i zabawy. Szczegóły na plakacie poniżej.

akcja lato w nedzy

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here