Ruszyła ósma edycja konkursu „Obiektywnie śląskie”

fotoreporter redaktor dziennikarz
fotoreporter redaktor dziennikarz

Hasłem tegorocznej edycji konkursu na najlepsze fotoreportaże, fotokasy i filmy o Śląsku jest ŚLĄSK&ZABAWA.

Rozpoczęła się VIII edycja konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie śląskie”, któremu patronuje Raciborskie Centrum Kultury. To konkurs na najlepsze fotoreportaż, filmy i fotokasty o Śląsku.

- reklama -

Co roku organizatorzy konkursu stawiają przed uczestnikami inne zadanie tematyczne. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest ŚLĄSK&ZABAWA. Odniesienie do tematu „zabawy” można potraktować szeroko: jako umiejętność świętowania Ślązaków, cieszenia się z życia i radowania, również wspólnego mimo trudów życia oraz pracy. Organizatorom konkursu zależy nam na tym, by uczestnicy konkursu pokazali również współcześnie rozumiane pojęcia zabawy, niekoniecznie tylko biesiad itp., a także odnieśli się w swoich pracach do tematu: radości, szczęścia, uśmiechu.

Fotoreportaże (od 3 do 7 zdjęć), fotokasty (2 min) i krótkie filmy (2 min) można przesyłać do 15 września 2017 r.

Najlepsze prace tegorocznej edycji wybierze jury w skłądzie: Lech Majewski (reżyser filmowy i teatralny), Adam Sikora (operator filmowy), Jacek Joostberens (grafik, profesor sztuki), Antoni Cygan (rektor ASP w Katowicach) oraz Joanna Wnuk Nazarowa (dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach). Można również głosować na swoje ulubione prace poprzez stronę internetową i w ten sposób współdecydować o nagrodzie publiczności.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Finał konkursu odbędzie się w NOSPR-ze 20 października 2017 r. Wystawa najlepszych fotoreportaży tradycyjnie będzie eksponowana w wielu miejscach, wśród których znajdują się NOSPR, Szyb Maciej, Kino Kosmos, Akademia Muzyczna, katowicki dworzec PKP, atrium budynku Altus i Raciborskie Centrum Kultury.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl.

obiektywnie slaskie

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here