Wystawa poświęcona powodzi tysiąclecia – co jeszcze w ten weekend?

raciborz powodz 1997

Otwarcie wystawy zdjęć przedstawiających powódź z 1997 roku, 15-lecie grupy Irrealis, zawody sportowo-pożarnicze o puchar prezesa OSP Krzanowice czy koncert Młodzieżowej Orkiestry RCK – zobacz, co jeszcze wydarzy się w najbliższych dniach.

7 lipca o godz. 10:00 na bulwarach nadodrzańskich odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotografii przedstawiającej powódź z 1997 roku. Będzie to unikatowe spojrzenie na powódź tysiąclecia, bo fotografie zostały wykonane przez samych mieszkańców, a więc przez osoby, które dramatu sprzed 20 lat były najbliżej

- reklama -

– W pamięci mamy wszyscy wydarzenia sprzed dwóch dekad, kiedy nieokiełznana rzeka przeorała dużą część południowej Polski. Żywioł niszczył stojące na swojej drodze ludzkie siedziby, fabryki, budynki użyteczności publicznej. Zostawił po sobie straty siegające milionów złotych, morze ludzkich łez i dziesiatki ludzkich dramatów. Nie oszczędzał ani ludzi, ani zwierząt. Woda sięgała po szpitale, dworce kolejowe, poczty, szkoły. Dzisiaj jesteśmy bogatsi o wiedzę sprzed dwudziestu lat. System przeciwpowodziowy jest bardziej szczelny, chociaż przed potęgą natury nigdy nie można powiedzieć, że jest wystarczający. Odra to wciąż ta sama piękna, ale i czasami kapryśna niebezpieczna rzeka – mówi Leszek Iwulski z Urzędu Miasta Racibórz.

SPRAWDŹ ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ>>

DOWIEDZ SIĘ, CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE WEEKENDU W OKOLICY>>

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here