Intro Festival 2017. Piknik rodzinny i scena na plaży [ZDJĘCIA]

intro festival 2017 raciborz

Intro Festival to nie tylko impreza na zamkowym dziedzińcu. W tym roku poszerzono ją o Intro Beach Stage, czyli piknik rodzinny.

W sobotnie popołudnie rozpoczęła się czwarta edycja Intro Festivalu, czyli festiwalu muzyki elektronicznej i światła, nastawionego na mix historii z technologią. W tym roku pojawiła się druga scena – plażowa, a Park Zamkowy i bulwary nadodrzańskie zostały włączone do minimiasteczka festiwalowego.

- reklama -

Intro Beach Stage to m.in. piknik rodzinny. Na plaży miejskiej znalazła się mała scenka dj’ska. Rodzice z dziećmi mogli skorzystać z warsztatów artystycznych, gier i zabaw. Wśród atrakcji znalazło się malowanie twarzy czy zabawy przy muzyce. Rodzicom rekreację umilały food tracki i gastronomia. Natomiast na przystani kajakowej Wydział Edukacji Artystycznej PWSZ w Raciborzu ma swoją strefę sztuki. Tam tworzono instalacje z sukienek, rzeźby na żywo i galerię. Wieczorem bulwary zamienią się w kolorowy park muzyki. Za animacje światła odpowiadać będzie m.in.: Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych z Katowic i firma Project[OR] z Katowic. Natomiast Agencja New Amsterdam z Krakowa przygotowuje dedykowaną instalację świetlną i aplikację pod drzewo, które stoi na przeciw przystani – po drugiej stronie rzeki. Zobaczyć będzie można drzewo życia, drzewo miłości i niewinności.

Festiwalowi towarzyszy cel charytatywny. Kwestę na rzecz niepełnosprawnego Łukasza Kądziołki poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego „Pracownia Przyszłości” i Raciborskiego Klubu Off-Roadowego SRC 4×4. W zamian za datek do puszki chętni mogli spróbować swoich sił w pływaniu w kajakach po Odrze.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here