Przebudowa ulicy Długiej. Jak przebiegają prace? [ZDJĘCIA]

remont

Remont ulicy Długiej został czasowo wstrzymany. Powód? Na teren budowy muszą wejść archeolodzy, bo odsłonięto fragmenty Bramy Wielkiej.

- reklama -

Urząd Miasta Racibórz zlecił opracowanie dokumentacji przebudowy ulicy Długiej w roku 2015. Dokumentacja ta miała charakter projektowo – kosztorysowy. W wyniku postępowania wykonawcą tego zadania został Pan Mariusz Mazurkiewicz, który prowadzi w sąsiednim Kędzierzynie firmę „Projekty Drogowe, Nadzory Inwestorskie, Wykonawstwo Budowlane”. Dokumentację tę Urząd Miasta odebrał 12 sierpnia 2016r.

Na bazie opracowanej dokumentacji rozpisany został przetarg nieograniczony na wykonanie robót. W wyniku postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę prac, którym została firma A&M Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Mateusz Kuhn z Krzyżanowic. Plac budowy został przekazany firmie w 2016. W ramach zadania firma ma wykonać rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni i chodników. Przedsiębiorstwo ma także wykonać nową nawierzchnię jezdni oraz położyć chodnik z granitowej kostki na nowej podbudowie tłuczniowej. Firma ma także wykonać odwodnienie terenu. W umowie zapisano, że przedsiębiorstwo z Krzyżanowic za wykonanie tego zadania ma zarobić 304 450,78 zł.

Z uwagi na fakt, że ulica Długa jest jedną z tych ulic Raciborza, pod którymi kryją się rozmaite zabytki, które pozostawiła po sobie historia naszego miasta w chwili obecnej prace te jednak zostały wstrzymane. Powodem tego stanu rzeczy jest konieczność przeprowadzenia prac zabezpieczających o charakterze konserwatorskim w miejscu zabytkowej Bramy Wielkiej, która stanowi fragment murów obronnych miasta. Prawdopodobnie prace remontowe ruszą ponownie jeszcze w trakcie tych wakacji.

/ps/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here