Wolontariusze Pracowni Przyszłości na Mini Rafako Półmaraton Racibórz

pracownia przyszlosci raciborz

Wolontariusze raciborskiego Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego Pracownia Przyszłości objęli patronat nad biegiem dla chorego Michała.

Już za miesiąc, 27 sierpnia, odbędzie się III Rafako Półmaraton Racibórz. Zanim jednak wystartuje bieg główny, przeprowadzony zostanie Mini Rafako Półmaraton Racibórz. Dochód z tego biegu w całości przekazany będzie na leczenie 5,5-letniego Michała z Raciborza, który od urodzenia zmaga się z ciężkim schorzeniem nerek. Patronat nad wydarzeniem objęli wolontariusze raciborskiego Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego Pracownia Przyszłości.

- reklama -

Stowarzyszenie powstało niedawno, a stworzyli je ludzie z bogatym bagażem doświadczeń w pomaganiu potrzebującym – wolontariusze aktywnie działali przy Szlachetnej Paczce, wielokrotnie włączali się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, organizowali też wiele koncertów i imprez charytatywnych. Jak mówi żartobliwie wiceprezes Pracowni Przyszłości, Tomasz Kuryłowicz, pomaganie mają w genach. – Docelowo stowarzyszenie powstało, abyśmy mogli prowadzić bank żywności, ale chętnie angażujemy się w inne akcje charytatywne. 22 lipca podczas Intro Festivalu prowadziliśmy kwestę na rzecz niepełnosprawnego Łukasza Kądziołki, któremu spłonął pojazd pozwalający przemierzać dłuższe dystanse. Kolejnym wydarzeniem, które będziemy koordynować, to Mini Rafako Półmaraton Racibórz. W tym roku pomocy potrzebuje 5,5-letni Michał Junka. Zapraszam wszystkich, którzy chcą pobiec z nami i wesprzeć Michałka – zachęca do udziału Tomasz Kuryłowicz.

Mini Rafako Półmaraton Racibórz rozpocznie się o godz. 9:00. Wpisowe wynosi zaledwie 20 zł do 21 sierpnia przy zapisach internetowych na stronie http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3249. 30 zł – w biurze zawodów 26 sierpnia w godz. 16:00-20:00 r. oraz 27 sierpnia w godz. 7:00-8:15. Trasa wynosi 2 109 m. Wystartować może każdy: dziecko (od 10 lat), nastolatek oraz dorosły. Wystarczy dopisać się do listy startowej, następnie zameldować na linii startu, przebiec, przejść szybkim marszem czy przespacerować z kijkami. W tym biegu nie ma limitów liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla Michałka.

oprac. /kp/

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here