Podróżnicy Adventure Blue Diving Team promują 800-lecie Raciborza [ZDJĘCIA]

podroznicy raciborz

Dzięki podróżnikom z Raciborza informacja o jubileuszu miasta dotarła na Gerlach, najwyższe szczyty Słowacji i Rumunii oraz do Bułgarii i Chorwacji.

Grupa podróżników Adventure Blue Diving Team podczas swoich wypraw promuje 800-lecie nadania praw miejskich Raciborzowi. Z flagą byli już na Gerlachu, zdobyli najwyższe szczyty Słowacji i Rumunii oraz pojechali do słonecznej Bułgarii i Chorwacji. Napotkane osoby zapraszą do wizyty w Raciborzu i przekonują, że miasto, w którym mieszkają, pracują i prowadzą stowarzyszenie warto odwiedzić i polecić innym jako ciekawy punkt na krajowej mapie turystycznej.

- reklama -

Stowarzyszenie Blue Diving ma swoją siedzibę w Szkole Podstawowej nr 15 – tam członkowie planują kolejne wyprawy i organizują wydarzenia. Grupa zrzesza miłośników aktywnego trybu życia i liczy w tej chwili prawie 30 osób. Dołączyć może każda chętna osoba. – Drzwi naszego stowarzyszenia są zawsze otwarte, jeśli tylko macie ochotę przeżyć z nami niezapomniane przygody, serdecznie zapraszamy – zachęcają członkowie.

Amatorzy górskich wędrówek najlepiej czują się na Słowacji, która jest prawdziwym górskim rajem. – Pokonaliśmy tu setki, jak nie tysiące kilometrów, kroczyliśmy już chyba po wszystkich najładniejszych pasmach słowackich gór. To samo po stronie czeskiej, przeszliśmy szlakami od Beskidów po Karpaty. Zawsze towarzyszyła nam flaga Raciborza – mówi przedstawiciel Adventure Blue Diving Team. – Uważam, że każdy mieszkaniec, jadąc w ciekawe miejsce powinien taki symbol ze sobą wozić. To naprawdę świetna forma niepisanego zaproszenia do naszego miasta. Tym bardziej, że wiele osób widząc nas z raciborską flagą pyta o symbole, miejsce. Opowiadając o mieście, często mówię, że to taki mały Kraków – dodaje przedstawiciel grupy. Członkowie zaliczyli również najwyższe szczyty Rumunii, byli na Howerli na Ukrainie. Przeszli wzdłuż i wszerz Tatry po stronie polskiej, a ich ulubionym miejscem, do którego zawsze chętnie wracają, jest Pilsko.

Wśród podróżników z Raciborza nie brakuje także miłośników nurkowania. Regularnie nurkują oni w zbiorniku w Jaworznie, ale w tym celu wyjeżdżają także do Chorwacji, Bułgarii, Egiptu czy za południową granicę. Nurkowie-pasjonaci zanurzając się nawet 30 m pod wodą, zabierają ze sobą flagę Raciborza. W wakacje na terenie raciborskiego aquaparku H2Ostróg stowarzyczenie Adventure Blue Diving Team zorganizowało zajęcia dla najmłodszych. – Wszystkie dzieci, które nie bały się wody, spełniały wymogi, mogły uczestniczyć w 5-dniowym szkoleniu połączonym z wprowadzeniem do nurkowania i zawodami. Zainteresowanie było ogromne, więc postanowiliśmy powtórzyć zajęcia w sierpniu – mówi prowadzący zajęcia z Blue Diving. Odbędą się one od 21 do 25 sierpnia w godz. 8:00-10:00. Najwytrwalsi uczestnicy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy.

Do grupy należą też instruktorzy sztuk walki. Jeżdżąc na zgrupowania, seminaria, szkolenia, a także organizując na miejscu zajęcia dla dzieci, nie zapominają o szerzeniu lokalnego patriotyzmu. – Realizacja projektu to pokazanie dzieciom, że sport to świetna zabawa, ale także możliwość samorealizacji i sposób na nudę. Uwrażliwienie dziecka na potrzebę kształtowania charakteru poprzez ćwiczenia fizyczne jest jednym z podstawowych założeń w sportach walki mających korzenie w Japonii. Udział w zajęciach wakacyjnych w ramach projektu pokaże im nowe możliwości, zintegruje, co z pewnością w przyszłości zaprocentuje chęcią dalszego uczestnictwa w tego typu spotkaniach – tłumaczją instruktorzy Stowarzyszenia Blue Diving.

fot. fb.com/BlueDiving
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here