Biuro paszportowe w Raciborzu już czynne

lenk sobierajski

Od 1 sierpnia w Raciborzu działa biuro paszportowe. To wynik wspólnej pracy samorządu Miasta Racibórz i Powiatu Raciborskiego. Punkt będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania magistratu.

- reklama -

31 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie punktu. Na ulicę Batorego 8 zawitali wójtowie i burmistrzowie z całego powiatu. Wśród gości znalazł się także przedstawiciel samorządu województwa opolskiego (w osobie burmistrz Baborowa Elżbiety Kielskiej), bo z naszego biura paszportowego będą korzystać także sąsiedzi zza miedzy. Wśród wypowiedzi przedstawicieli administracji samorządowej – prezydenta miasta Mirosława Lenka oraz starosty raciborskiego Ryszarda Winiarskiego oraz reprezentanta administracji rządowej w osobie zastępcy wojewody Mariusza Trepki, a także parlamentarzysty Czesława Sobierajskiego przebijał wyraźnie aspekt wskazujący na to, że nowo otwarte biuro paszportowe przede wszystkim poprawi komfort mieszkańców, którzy nie będą musieli już ruszać w podróż do sąsiedniego Wodzisławia i Rybnika, by zdobyć tak potrzebny w niektórych zagranicznych wojażach dokument. Dzięki biuru mieszkańcy nie będą musieli marnować już swojego czasu, pieniędzy, a nierzadko i nerwów. Dla wielu mieszkańców ważny jest również fakt, że punkt ten jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Punkt ten będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania magistratu.

Procedura uzyskania paszpotru jest bardzo prosta. Wystarczy zlożyć wypełniony wniosek paszportowy, załączyć zdjęcie oraz dowód opłaty.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here